Podsumowanie ferii zimowych w Piszczacu

  • 28.01.2020, 17:57 (aktualizacja 30.01.2020, 15:15)
  • Urząd Gminy Piszczac
Podsumowanie ferii zimowych w Piszczacu
W świetlicy Jaskółka było gwarno ale i bardzo ciekawie. Ze względu na mało sprzyjającą feryjnym zabawom pogodzie, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu zorganizowało dzieciom wiele interesujących atrakcji.

Pierwszy tydzień rozpoczęto od zaprojektowania i wykonania koszulek świetlicowych. Ponad 60 dzieci poszło do domu we własnoręcznie ozdobionych T-shirtach. Nie mniejszym powodzeniem cieszyły się warsztaty mydlarskie, w których wzięło udział również około 60 pociech. Uśmiech nie schodził dzieciom z twarzy, gdyż każdy mógł zabrać do domu przygotowane przez siebie kolorowe i pachnące mydełko w kształcie babeczki. Niesamowitą frajdę miały także dzieci „śpiewające”. Dzięki uprzejmości pana Mariusza Karwowskiego, który zechciał użyczyć i obsługiwać urządzenia można było nagrywać piosenki na profesjonalnym sprzęcie. Po obróbce dźwiękowej każde z dzieci otrzyma swoją płytę CD, która będzie nosiła tytuł „Świetlicowe śpiewanki”.

Drugi tydzień ferii to jeszcze więcej atrakcji, a mianowicie warsztaty z wykonywania musujących kul do kąpieli oraz przygotowanie kolorowych naleśników. 

Nad zajęciami w środę i czwartek pieczę przejęły Panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Piszczacu. Dzieci miały okazję wspólnie porozwiązywać quizy, pograć w gry
i zabawy literacko – logiczne, szczególnie najmłodszym podobały się Memory. Ciekawym elementem było własnoręczne wykonanie zakładek do książek. W czwartek Panie bibliotekarki zaprosiły na fantastyczną przygodę teatralną. Spektakl pt. „ Prastara książnica – skarb i tajemnica. Bo mądrość tkwi nie tylko w WiFi…” w wykonaniu Teatru Maska z Krakowa obejrzało około 80 dzieci. Bajka z przesłaniem – promująca czytelnictwo i świadome korzystanie z Internetu wśród dzieci – pokazała, że najmłodsi mieszkańcy Piszczaca doskonale wiedzą, że czytanie książek jest bardzo ważne i są to bezsprzecznie skarbnice wiedzy.

Ostatniego dnia ferii reaktywowano warsztaty mydlarskie – olbrzymie zainteresowanie sprawiło, że i tym razem nie zabrakło chętnych na wykonanie własnoręcznie kolorowych mydełek. Olbrzymią atrakcją dla najmłodszych były dmuchane zjeżdżalnie i tory przeszkód, które przez 3 dni można było odwiedzać w hali sportowej ZPO w Piszczacu. Kilka tysięcy osób, które przewinęły się w tych dniach przez szkołę świadczy o tym, że atrakcja była trafiona w punkt. Wydarzenie dopełniły leżaczki oraz kawa i herbata dla rodziców. Bezpłatne dmuchańce stały się już niemal tradycją każdych ferii w Piszczacu.

 

Urząd Gminy Piszczac

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe