Nowy kącik zabaw w siedleckim szpitalu

  • 10.02.2020, 11:59 (aktualizacja 10.02.2020, 12:06)
  • Karolina Kawka
Nowy kącik zabaw w siedleckim szpitalu
Mali pacjenci Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II w Siedlcach od dziś korzystać mogą z nowego kącika zabaw. Siedlecki szpital, razem z innymi czterema ośrodkami medycznymi, zdobył najwięcej głosów w finale akcji Serenada dla dzieci. Nagrodą były bogato wyposażone, kolorowe kąciki zabaw dla dzieci.

Dzięki wsparciu mieszkańców, lokalnych mediów, a także szefowej kuchni Anny Klajmon, szpital zdobył ponad 17 tysięcy głosów. Znana i lubiana uczestniczka programu telewizyjnego Top Chef Anna Klajmon była jedną z 5 ambasadorek akcji. Na pierwszym etapie akcji zachęcała do zgłaszania placówek medycznych, w których brakuje kącików zabaw, by na kolejnym etapie motywować społeczność lokalną do głosowania na wybrane lokalizacje. Tym sposobem, zdobywając najwięcej głosów w województwach mazowieckim i łódzkim, kącik trafił do szpitala w Siedlcach.

Nowy kącik zabaw, wyposażony w wieżę edukacyjną, liczne zabawki, kolorowanki dla dzieci oraz przepisy na zdrowe posiłki, autorstwa ambasadorek akcji, otwarty został w piątek, 7 lutego.

- Jest mi niezmiernie miło, że mogłam uczestniczyć w akcji Serenada dla dzieci. Jako mama sama spędzam często czas z dzieckiem w poczekalni i wiem, że to ważne, żeby dzieci miały czym się zająć w czasie oczekiwania na wizytę. Kąciki zabaw od Serenady są wesołe i kolorowe i na pewno umilą maluchom czas, aby dzieci nie miały stresu związanego z pobytem w szpitalu czy przychodni. Jeszcze raz dziękuję i jestem wzruszona, że mogłam się przyczynić do sukcesu akcji – podkreśliła ambasadorka akcji, Anna Klajmon.

- Z przyjemnością obserwuję i jednocześnie współtworzę akcję Serenada dla dzieci. Inicjatywa wyszła oddolnie od nas - pracowników Spomlek, którym los dzieci nie jest obojętny. Bez wahania zgodził się na nią i zaangażował nasz Zarząd. Pierwsze kąciki otworzyliśmy w styczniu 2018 roku, początkowo w miastach, w których znajdują się nasze zakłady produkcyjne. Akcja spotkała się ze świetnym odbiorem, a nam dużą satysfakcję sprawiło ogromne zaangażowanie internautów, którzy najpierw wskazali, a później wybrali najbardziej potrzebujące placówki, ale także wielkie wsparcie lekarzy, pielęgniarek, a co najważniejsze małych pacjentów i ich rodziców. Tegoroczna akcja ma już szerszy zasięg, ponieważ kąciki powstają w miastach w całej Polsce. Jednym z takich miejsc jest Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. św. Jana Pawła II w Siedlcach, gdzie z przyjemnością, w towarzystwie Zarządu szpitala, pracowników i pacjentów, otworzyliśmy kolejny kącik - powiedziała Aneta Mostowiec, Rzecznik prasowy SM Spomlek.

SM Spomlek i Serenada dla dzieci:

Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek z Radzynia Podlaskiego, organizator akcji Serenada dla dzieci, jest jednym z największych polskich producentów sera żółtego, który pochwalić się może ponad 100-letnią tradycją. Firma chętnie angażuje się w sprawy społeczne. Inicjuje i wspiera szereg działań charytatywnych, jest sponsorem lokalnych klubów piłkarskich, mecenasem kultury oraz tworzy serenadowe kąciki zabaw dla dzieci w przychodniach zdrowia i szpitalach. Do tej pory powstało 23 kąciki, z czego 6
w ramach ostatniej edycji (5 w wyniku konkursu, 1 jako kącik specjalny w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie).

Karolina Kawka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe