Oddaj krew z harcerzami

  • 13.02.2020, 09:33 (aktualizacja 13.02.2020, 10:13)
  • Ewa Ryłko
Oddaj krew z harcerzami
Już po raz siódmy harcerze z siedleckiego hufca ZHP "Podlasie" organizują zbiórkę krwi z okazji Dnia Myśli Braterskiej, który obchodzony jest 22 lutego. Jest to rocznica urodzin założyciela skautingu sir Roberta Baden-Powella. Tradycyjnie już do oddawania krwi organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych, w szczególności te osoby, które do tej pory nie miały styczności z honorowym krwiodawstwem.

            Krew jest szczególnym darem, jaki możemy ofiarować innym ludziom. Krwi nie można wyprodukować, nie można jej także zastąpić żadnym substytutem, dlatego właśnie honorowe krwiodawstwo jest tak ważne. Należy pamiętać, że niektóre grupy krwi są niezwykle rzadkie dlatego też tak ważne jest tworzenie szerokich baz krwiodawców, którzy w razie potrzeby mogą podzielić się krwią, ratując tym samym życie drugiemu człowiekowi.

            Miejscem tegorocznej akcji  jest, jak co roku, regionalne centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Siedlcach mieszczące się przy ulicy Formińskiego. Akcja rozpoczyna się w dniu 21 lutego (piątek) o godz. 9.00 i planowana jest do godziny 11.00.

            Dzięki wsparciu finansowemu ze strony władz samorządowych Siedlec organizatorzy przygotowali upominki-niespodzianki dla wszystkich osób, które tego dnia postanowią podzielić się z innymi tym najcenniejszym darem.

Zapraszamy wszystkich Siedlczan! Pamiętajmy "Pomaganie mamy we krwi"!

Ewa Ryłko

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe