Warsztaty dla seniorów z Olabogababciu

  • 14.02.2020, 11:14 (aktualizacja 17.02.2020, 08:32)
20200214-20200212-c-308-warsztaty_dla_seniorow_olabogababciu-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na wnuczka, na policjanta, na księgową.. to popularne oszustwa, w których ofiarami są seniorzy. Siedlecka młodzież z Ekonomika sprawnie ich wspiera w uniknięciu błędu, który może kosztować wiele.

W projekt Olabogababciu zaangażowała się spontanicznie grupa uczniów z siedleckiego ekonomika. Ich praca trwa już kilkanaście miesięcy, a efekty zostały docenione w ogólnopolskim projekcie „zwolnieni z teorii”. Na dzisiejszym etapie młodzi prowadzą warsztaty podczas których szkolą seniorów z zakresu oszustw bankowych. 
Siedlecka policja również angażuje się od początku w projekt licealistów, wspólnie prowadzi wykłady oraz szkolenia i chętnie organizuje spotkania z seniorami, w których przedstawiają metody, którymi posługują się oszuści.
Ośmioro uczniów tworzy zespół Olabogababciu i nie ukrywają, że radość z niesionej pomocy przynosi im satysfakcję. Poświęcają swój czas, zaangażowanie aby uchronić tych, którzy nie zawsze sami poradzą sobie z dzisiejszymi problemami.

Kolejne warsztaty odbędą się w dniach 13, 18 i 20 luty. Spotkania nie są ze sobą połączone tematycznie, i każde będzie poruszało inną tematykę.
                                                            

__1

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe