To już pewne! Powstanie arcyważna droga

  • 17.02.2020, 12:35 (aktualizacja 18.02.2020, 10:48)
  • WP
To już pewne! Powstanie arcyważna droga
Parlamentarzystom Prawa i Sprawiedliwości udało się wprowadzić do rządowego programu budowę nowej obwodnicy Siedlec.

Trasa ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 63. W efekcie, przez miasto przejeżdżać będzie mniej aut – co oznacza, mniejsze korki.

– Ta inwestycja bardzo nas cieszy, ale to również duże wyzwanie. To nie rozbudowa, tylko budowa od podstaw nowego szlaku, dlatego liczymy na dobrą współpracę z samorządami – wyjaśnia poseł PiS Krzysztof Tchórzewski.

Prace nad przygotowaniem inwestycji – w tym zmianami planu zagospodarowania przestrzennego – ruszą już wkrótce. Pierwsza łopata ma być wbita w 2023 roku.

Na temat nowej obwodnicy debatowano w siedzibie siedleckiego powiatu. Spotkanie zainicjował starosta Karol Tchórzewski, ponieważ obwodnica ma przebiegać w granicach powiatu. Włodarz do dyskusji zaprosił m.in.: wiceministra Waldemara Kraskę, wojewodę mazowieckiego Sylwestra Dąbrowskiego oraz miejskich radnych.

W ramach rządowego programu powstanie 100 obwodnic. Rząd przeznaczył na ten cel 28 mld zł.

WP

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe