Siedlecki Chór w gronie najlepszych!

  • 25.02.2020, 13:10 (aktualizacja 25.02.2020, 13:15)
  • Ewa Ryłko
Siedlecki Chór w gronie najlepszych!
23 lutego w Domu Kultury „Zacisze” na warszawskim Targówku odbył się XVII FESTIWAL CHÓRÓW, KABARETÓW i ZESPOŁÓW SENIORA, którego laureatem w kategorii chóry został Siedlecki Chór Złotego Wieku.

Jury Festiwalu: prof. Krzysztof Kusiel-Moroz – wykładowca Akademii Muzycznej w Warszawie, Joanna Rawik – piosenkarka oraz  Katarzyna Olk – instruktor śpiewu w warszawskich domach kultury w tym roku nie przyznało GRAND PRIX FESTIWALU.

Chórzyści pod dyrekcją Mariusza Orzełowskiego zdobyli zaszczytne II miejsce. Laureatem I miejsca został Chór im. St. Moniuszki z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku, zaś III miejsce zajął Chór La Musica z Domu Kultury Śródmieście w Warszawie, tak więc nasz Chór znalazł się w doborowym towarzystwie laureatów. Festiwal ma rangę i zasięg ogólnopolski i od lat jest cenionym wydarzeniem w środowisku senioralnym o czym świadczy bardzo duża liczba zgłaszających się do przeglądu zespołów.

Siedlecki Chór Złotego Wieku to grupa dwudziestu czterech, rozmiłowanych w śpiewie i muzyce osób powyżej 60 roku życia. Pracują ze sobą od ponad 10 lat i kontynuują śpiewacze tradycje Chóru Uniwersyteckiego III Wieku w Siedlcach. Warto przypomnieć, że w październiku 2019 roku Siedlecki Chór Złotego Wieku zdobył I miejsce podczas XIV Mazowieckiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów „Węgrowskie Barwy Jesieni”, ponadto Chór  regularnie koncertuje na terenie Siedlec i przyległych Gmin. Wystąpił m.in. jako gość specjalny podczas  
XI Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędnicze Serce Polskie”
w
Śmiarach.  Dyrygent i Chórzyści nie spoczęli na laurach i już planują kolejne projekty artystyczne.

Ewa Ryłko

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe