Baranki i skarbonki, czyli sposób na pomaganie

  • 27.02.2020, 09:32
  • Caritas Diecezji Siedleckiej
Baranki i skarbonki, czyli sposób na pomaganie
Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu Caritas Diecezji Siedleckiej zachęca do włączenia się w akcję „Jałmużna Wielkopostna 2020”, która jest okazją do podjęcia wyrzeczenia, pracy nad sobą i pochylenia się nad problemami ludzi wokół. Organizacja przygotowała w tym celu ponad 50 tysięcy baranków i 5 tysięcy skarbonek.

„Dawanie jałmużny może się wydawać rzeczą prostą, ale musimy uważać, aby nie ogołocić tego gestu z wielkiej zawartej w nim treści. Termin „jałmużna” pochodzi z języka greckiego i oznacza właśnie „miłosierdzie”. Zatem jałmużna powinna nieść z sobą całe bogactwo miłosierdzia. A ponieważ miłosierdzie wyraża się na tysiące dróg i tysiące sposobów, to także jałmużna wyraża się na wiele sposobów, aby ulżyć trudnościom osób potrzebujących” – mówi Papież Franciszek.

Siedlecka Caritas proponuje dwie drogi pomocy: zakup baranków z białej czekolady (dokładnie przygotowano ich 51 520 sztuk w cenie 5 złotych każdy), w dowolnym kościele diecezji siedleckiej, które znajdą swoje miejsce w koszyku wielkanocnym, święconym podczas Wielkiej Soboty, oraz przekazywanie do tekturowych skarbonek kwot o dowolnej wielkości, które są pochodzą z wyrzeczenia się konkretnych przyjemności.

Skarbonki rozprowadzane są przez Szkolne Koła Caritas i Parafialne Zespoły Caritas działające w diecezji siedleckiej. W tym roku uzyskany dochód przeznaczony będzie głównie na pomoc w leczeniu i rehabilitacji pana Sławomira Chomiuka, który cierpi na stwardnienie zanikowe boczne (SLA) i towarzyszące temu inne choroby. 53 - latek nie mówi. Rodzinie udało się niedawno zakupić specjalistyczny komunikator  – urządzenie sterowane jest za pomocą wzroku. Potrzebne są jednak jeszcze znaczne środki na dalsze leczenie i rehabilitację.

Dochód z dystrybucji baranków posłuży realizacji dzieł charytatywnych w: parafiach, Parafialnych Zespołach Caritas, działaniach parafialnych koordynatorów dzieł miłosierdzia i Caritas diecezjalnej.

 

Caritas Diecezji Siedleckiej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe