Najpierw kebab, teraz fryzura. Wszystko dla chorego Szymonka

  • 09.03.2020, 14:53 (aktualizacja 09.03.2020, 15:09)
  • Caritas Diecezji Siedleckiej
Najpierw kebab, teraz fryzura. Wszystko dla chorego Szymonka
W ślad za właścicielem budki z kebabem, który - zamiast do kasy - zbierał pieniądze do puszek Caritas Diecezji Siedleckiej, poszła właścicielka zakładu fryzjerskiego w Białej Podlaskiej. Kobieta, jak jej poprzednik, chce pomóc choremu na hemimelię kości, niespełna 4-letniemu Szymonkowi Kulawczukowi. 18 marca 2020 roku cały dochód z wykonanych usług fryzjerskich przekaże na jego subkonto.

Zakład Fryzjerski N&D Marzena Kaliszuk przy ul. Plac Szkolny Dwór 7 w Białej Podlaskiej (woj. lubelskie) w środę 18 marca 2020 r. będzie otwarty  w godz. 8:00-18:00. Będzie można m.in. skorzystać ze strzyżenia i ułożyć fryzurę. Do tej niecodziennej akcji mogą zgłaszać się zarówno kobiety, mężczyźni jak i dzieci. W zakładzie będzie dostępnych dwóch fryzjerów.

Chłopiec, dla którego zbierane są pieniądze, to Szymon Kulawczuk z Przegalin Dużych (woj. lubelskie). Urodził się jako wcześniak z bardzo rzadką wadą genetyczną – hemimelią kości kończyn dolnych i górnych. Ta choroba charakteryzuje się brakiem całości lub fragmentów części kończyn. Wadzie tej towarzyszą zrośnięte palce u rąk i nóg, brak niektórych palców na rękach i stopach, ręka homara, brak kości strzałkowych, skokowych i piętowych na nóżkach. U Szymona, oprócz tego, doszło do skrócenia uda i zagięcia kości piszczelowej obustronnie na nóżkach.

Aby Szymek mógł odzyskać sprawność, potrzebuje przejść skomplikowaną operację. Podejmie się jej w Warszawie dr Dror Paley, światowej sławy specjalista z USA. Z uwagi na brak odpowiednich środków (potrzeba na to 475 tysięcy złotych), termin leczenia zniekształconych kończyn był już kilkakrotnie przekładany. Rodziców nie stać finansowo na pomoc synowi, bo utrzymują się z niewielkiego gospodarstwa rolnego. O wsparcie zwrócili się do Caritas Diecezji Siedleckiej. Organizacja założyła kilkulatkowi subkonto. Trzeba podkreślić, że nie można dłużej zwlekać z działaniem, bo operacja musi być przeprowadzona między 3 a 4 rokiem życia. Chłopiec ma więc już niewiele czasu, by w przyszłości chodzić tak, jak inne dzieci.

Caritas Diecezji Siedleckiej zbiera na subkoncie środki na leczenie i rehabilitację Szymona Kulawczuka. Każdy, kto zechce wesprzeć chłopca, może wpłacić dowolną kwotę na konto Caritas Diecezji Siedleckiej Bank Spółdzielczy O/Siedlce 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260 z dopiskiem: „37013 - Kulawczuk Szymon” lub przekazać 1% podatku (nr KRS 0000223111 z powyższym dopiskiem).

Szymon zbiera również pieniądze na operację poprzez portal Caritas Polska https://uratujecie.pl/potrzebujacy/Szymek

Caritas Diecezji Siedleckiej

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe