Spektakl "Willa Rózin"

  • 09.03.2020, 15:28 (aktualizacja 09.03.2020, 15:34)
  • Ewa Ryłko
Spektakl "Willa Rózin"
Serdecznie zapraszamy na pokazy spektaklu „Willa Rózin”, które odbędą się 10 marca o godz. 10.30 oraz o 12.30 w sali konferencyjnej w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach (ul. Mieczysława Asłanowicza 2), a także 11 marca o 9.45 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach.

„Willa Rózin” to spektakl w reżyserii Bartłomieja Miernika realizowany przez Fundację Banina, która zajmuje się działalnością edukacyjno-teatralną. Tematem pokazu jest pomoc Róży Zamoyskiej – żony ordynata Jana Zamoyskiego – niesiona dzieciom z obozu przejściowego w Zwierzyńcu w czasie II wojny światowej.

 Realizatorzy zaznaczają: „Uważamy, że ważne jest, by uczyć młodych ludzi o postawach patriotycznych, o miejscach, w których żyją, o ludziach, którzy zaznaczyli się w historii regionu. Celem projektu jest popularyzacja wiedzy na temat ratowania dzieci z zagłady, podnoszenie poziomu świadomości młodych ludzi w zakresie tematyki historycznej związanej z regionem, w którym dorastają. Do pracy nad spektaklem poza aktorami (Nikola Palej, Emilia Goryl, Hubert Dyl, Patryk Pawelec), zaproszono młodzież z powiatu zamojskiego (Alicja Stankiewicz), a także z Domu Dziecka nr 2 w Zwierzyńcu (Sandra Policha, Denis Jakubowski, Kacper Waśko).

Po spektaklu twórcy zapraszają na spotkanie. Pokaz jest skierowany do młodzieży od 12. roku życia oraz do dorosłych.

Szczególnie zapraszamy na pokaz o godzinie 12.30. 
Występują: Hubert Dyl, Nikola Palej, Emilia Goryl, Patryk Pawelec, Alicja Stankiewicz, Sandra Policha, Denis Jakubowski, Kacper Waśko

Reżyseria: Bartłomiej Miernik
Scenariusz, dramaturgia: Marta Fortowska
Scenografia: Maria Pilarczyk, Bartłomiej Miernik
Kostiumy: Karolina Inka Fischer

Kierownik produkcji: Karolina Kaliszuk

Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej | 10 marca 2020 roku | godz. 10.30 i 12.30 | wstęp 12 zł
 

Ewa Ryłko

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe