NOWE OBOSTRZENIA OD 1 KWIETNIA

  • 31.03.2020, 14:19 (aktualizacja 31.03.2020, 15:50)
  • Angelika Lange
NOWE OBOSTRZENIA OD 1 KWIETNIA
Rząd wprowadził nowe zarządzanie w sprawie walki z pandemią koronawirusa!

Lista nowych wytycznych w walce z koronawirusem, które wejdą w życie już 1 kwietnia! :
1. Każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie jedynie pod opieką rodzica, bądź dorosłego opiekuna. 
2. Zakupy - Do sklepu wejdzie jedynie tyle osób, ile wynosi ilość kas fiskalnych pomnożonych przez 3! (np.: W sklepie jest 5 kas fiskalnych. 5x3= 15 <- tyle klientów zostanie wpuszczonych do sklepu)
3. Targowiska, Stragany, Bazarki - Jak wyżej, ilość stoisk mnożymy przez 3!
4. Poczta - na terenie poczty przebywać może ilość osób, która wyniesie ILOŚĆ OKIENEK POMNOŻONA PRZEZ 2. (np. 3 okienka. 3x2=6 <- tyle osób wejdzie na pocztę)
5. Od 2 kwietnia zakupy zrobimy tylko w rękawiczkach jednorazowych!
6. Wielkopowierzchniowe sklepy budowlane będą zamknięte w weekendy!
7. GODZINY DLA SENIORÓW - w godz. 10-12 zakupy zrobią jedynie seniorzy powyżej 65 roku życia! Tyczy się to również innych usług. W pozostałych godzinach sklepy czynne zgodnie z rozpisem, w tym dla seniorów. 
8. Hotele i powierzchnie noclegowe zostają zamknięte!
9. Kwarantanna - zostają nią objęte również osoby zamieszkujące w tym samym mieszkaniu z osobą objętą już kwarantanną z powodu kontaktu z zarażonym lub powrotu z zagranicy.
10. Salony urody - wszystkie zostają zamknięte, nie można również wykonywać tych usług np. w domu. 
11. Zakaz wychodzenia z domu - Wyjść możemy jedynie do pracy, z psem, na niezbędne zakupy, do lekarza, apteki bądź pomóc osobie potrzebującej - ZŁAMANIE TYCH ZASAD GROZI GRZYWNĄ OD 5-30 TYSIĘCY ZŁOTYCH!
12. Parki, bulwary, tereny zielone, promenady - zakaz przebywania na wymienionych terenach do odwołania!
13. 2 metry - tyle wynosi minimalna odległość pomiędzy pieszymi, klientami w sklepie, dot. to również rodziny i bliskich. (wył. z tego punktu są os. niepełnosprawne i rodzice z dziećmi do 13 roku życia)
14. Transport miejski - ograniczenie pasażerów! Do pojazdu wejdzie tyle osób, co liczba miejsc siedzących podzielona na dwa! ( 30 miejsc siedzących, to 15 pasażerów)
15. PRACA - w miarę możliwość podejmujemy pracę zdalną, w miejscu pracy pracodawca jest zobowiązany zaopatrzyć pracowników w rękawiczki oraz płyny dezynfekujące!
 

Angelika Lange

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe