Rekrutacja do przedszkoli

  • 22.04.2020, 10:10
  • Miasto Siedlce
Rekrutacja do przedszkoli
W tegorocznym procesie rekrutacyjnym do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w Siedlcach wzięło udział 918 kandydatów. Zakwalifikowanych zostało 761 kandydatów. Nie zostało zakwalifikowanych 157 kandydatów.

Spośród kandydatów zakwalifikowanych, w odniesieniu do 727 dzieci ich rodzice potwierdzili wolę przyjęcia do przedszkola według wskazania systemu. Ostatecznie nie zostało przyjętych według 1 preferencji 191 kandydatów, w tym 180 kandydatów do przedszkoli publicznych i 11 kandydatów do przedszkoli niepublicznych.

Zgodnie z art. 31 ust.10 ustawy Prawo oświatowe Prezydent Miasta Siedlce przekaże do końca maja br. rodzicom dzieci, które znalazły się na listach nieprzyjętych do przedszkoli publicznych, pisemną informację zawierającą wskazanie przedszkola, które może przyjąć dziecko. Będą to przedszkola niepubliczne wyłonione w ramach otwartego konkursu ofert. Do przedszkoli wyłonionych w konkursie dzieci będą uczęszczać na takich samych zasadach, jak do przedszkoli publicznych.

W przypadku nieskorzystania z przedszkola wskazanego przez Prezydenta Miasta Siedlce, dzieci będą mogły brać udział w czerwcu w postępowaniu rekrutacyjnym uzupełniającym. Ofertę przedstawią tylko te przedszkola, które będą dysponować wolnymi miejscami. Dziś maja one ponad 700 wolnych miejsc.

 

Miasto Siedlce

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe