"ÓSMOKLASISTO WYBIERZ ZAWÓD Z PRZYSZŁOŚCIĄ"

  • 19.05.2020, 09:33 (aktualizacja 19.05.2020, 10:26)
  • ZSP nr 5 w Siedlcach
"ÓSMOKLASISTO WYBIERZ ZAWÓD Z PRZYSZŁOŚCIĄ"
Oferta edukacyjna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Siedlcach na rok szkolny 2020/2021 daje duże możliwości wyboru dobrego zawodu, szczególnie w obliczu zbliżającego się kryzysu gospodarczego.

Otwieramy nowe kierunki Technikum!

Technik Programista to kierunek kształcenia, który został objęty patronatem Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Przedmioty zawodowe prowadzone będą przez wykładowców z Instytutu Informatyki. Realizację części zajęć przewidziano w salach specjalistycznych uczelni. Absolwenci szkół podstawowych będą poznawać tajniki programowania. Dowiedzą się jak projektować i tworzyć strony internetowe i webowe. Zdobędą wiedzę na temat projektowania aplikacji desktopowych, mobilnych i zaawansowanych. To obecnie jeden z najbardziej poszukiwanych na rynku pracy zawodów.

Technik Przemysłu Mody ze stylizacją ubioru to kierunek dla tych, którzy interesują się branżą modową. Uczniowie zdobędą wiedzę z zakresu konstrukcji i modelowania odzieży, nauczą się technologii wytwarzania i prezentowania ubiorów. Będą mieli możliwość stworzenia swojej autorskiej kolekcji ubiorów i zorganizowania pokazu mody.

Tych, którzy interesują się fryzjerstwem i wizażem zachęcamy do nauki w Technikum Usług Fryzjerskich z wizażem i kreowaniem wizerunku. Tutaj będzie można nauczyć się stylizacji i technologii fryzjerskich. Dodatkowo przewidziane jest wprowadzenie innowacji pedagogicznej, w ramach której uczniowie poznają tajniki wykonywania makijażu i stylizacji paznokci zgodnie z najnowszymi trendami.

W ZSP nr 5 nie zabraknie również stałej oferty kształcenia.

Technik budownictwa z projektowaniem wnętrz to zawód, do którego nie trzeba zachęcać. Budownictwo jest podstawową gałęzią polskiej gospodarki.

Każdy, kto pragnie być inżynierem i studiować na politechnice, powinien wybrać ten kierunek. Belki i kraty po naszej szkole nie będą straszne. Praca w tym zawodzie dostarcza wielu bodźców i satysfakcji. Każdy zaprojektowany lub wybudowany budynek jest świadectwem wykonanego wysiłku. Dodatkowo uczeń zgłębi tajniki projektowania wnętrz. Przed absolwentem otworzą się drzwi do ciekawego, a czasem wirtualnego świata. Uczymy projektować budynki w programie AutoCad, a wnętrza w SketchUp-ie.

Wszyscy przyjęci na ten kierunek kształcenia, otrzymają dedykowane stypendium w wysokości 1000 zł w każdym roku nauki.

Stypendium w wysokości 1000 zł otrzymają również uczniowie, przyjęci na kierunek Technik inżynierii sanitarnej. W trakcie nauki posiądą oni wiedzę z zakresu sieci i instalacji sanitarnych. Będą poznawać tajniki projektowania w programie typu Cad. Program do kosztorysowania Norma Pro również nie będzie im obcy. Dla absolwentów tego kierunku nie zabraknie ofert pracy w Polsce i za granicą. Specjaliści w branży sanitarnej od lat są poszukiwani i chętnie zatrudniani.

Poza interesującą ofertą zawodów w technikum, posiadamy również bardzo szeroką ofertę zawodów w Branżowej Szkole I stopnia. Absolwenci szkół podstawowych będą mogli kształcić się m.in. w takich zawodach jak: monter robót wykończeniowych w budownictwie, monter sieci i instalacji sanitarnych, mechanik i elektromechanik pojazdów samochodowych, lakiernik i blacharz samochodowy, piekarz, cukiernik, sprzedawca, kucharz, stolarz, fryzjer, krawiec. Możesz też zgłosić swoją propozycję wymarzonego zawodu.

Kształcimy na podstawie umowy z młodocianym pracownikiem. Uczniowie odbywają praktyki u pracodawców i otrzymują roczne wynagrodzenie od 3000 zł w klasie pierwszej do 5400 zł w klasie trzeciej. Warto również dodać iż uczniowie w zawodzie sprzedawca dodatkowo otrzymają stypendium roczne w wysokości 1000 złotych.

Serdecznie zapraszamy!

ZSP nr 5 w Siedlcach

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe