Święcenia Biskupie

  • 03.06.2020, 12:09 (aktualizacja 03.06.2020, 12:19)
20200603-20200601-c-320-swiecenia_biskupie_grzegorza_suchodolskiego-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
1 czerwca to szczególny czas dla wiary katolickiej, ponieważ właśnie tego dnia wypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W tym roku ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy i uroczysty, ponieważ w katedrze miejsce miały święcenia biskupie ks. Kanonika Grzegorza Suchodolskiego, który już oficjalnie został biskupem pomocniczym diecezji siedleckiej.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11, a jej głównym konsekratorem był biskup siedlecki Kazimierz Gurda, a współkonsekratorami byli arcybiskup Salvatore Pennacchio ( Salvator Penaczio?), który jest nuncjuszem apostolskim w Polsce oraz biskup Henryk Tomasik, biskup radomski. Sam ks. Suchodolski ma ogromne doświadczenie w ewangelizacji, której początki były w służbie dla młodzieży akademickiej jako katecheta i duszpasterz. W czasach studenckich w Rzymie pomagał polakom, którzy zmuszeni byli opuścić kraj w latach 80-tych, a kolejne 20 lat przygotowywał młodzież do Światowych Dni młodzieży między innymi w Toronto, Rzymie, Paryżu, Sydney, Krakowie, Rio De janeiro czy Madrycie. W roku 2016 wrócił do miasta, gdzie został proboszczem parafii katedralnej, aby 4 lata później stać się kontynuatorem tradycji i zostać biskupem pomocniczym diecezji siedleckiej.                                                                                                

__1

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe