Znamy termin operacji Szymonka Kulawczuka

  • 29.07.2020, 08:28
  • Caritas Diecezji Siedleckiej
Znamy termin operacji Szymonka Kulawczuka
4-letni Szymon Kulawczuk, który cierpi na bardzo rzadką wadę genetyczną – hemimelię kości kończyn dolnych i górnych, zebrał poprzez subkonto w Caritas Diecezji Siedleckiej oraz internetowy serwis charytatywny Caritas Polska www.uratujecie.pl 475 tysięcy złotych i przygotowuje się do operacji w Paley European Institute w Warszawie. Odbędzie się ona już za miesiąc!

Chłopiec pochodzi z Przegalin Dużych w woj. lubelskim. Urodził się jako wcześniak. Choroba, która go dotknęła charakteryzuje się brakiem całości lub fragmentów części kończyn. Wadzie tej towarzyszą zrośnięte palce u rąk i nóg, brak niektórych palców na rękach i stopach, ręka homara, brak kości strzałkowych, skokowych i piętowych na nóżkach. U Szymona oprócz tego doszło do skrócenia uda i zagięcia kości piszczelowe obustronnie na nóżkach.

Jedynym skutecznym sposobem, aby mógł sprawnie poruszać się i władać rączkami, jak inne dzieci, jest operacja. Rodzice zgłosili się o wsparcie do Caritas Diecezjalnej, która dzięki hojności darczyńców, zebrała potrzebną sumę pieniędzy. Później czeka go jeszcze długa rehabilitacja.

Chłopca operować będzie 29 sierpnia 2020 r. dr Dror Paley, światowej rangi ortopeda – ekspert w leczeniu deformacji.

O historii Szymonka pisaliśmy tutaj: https://siedlce.caritas.pl/index.php/pokaz-subkonto/items/pomoc-dla-szymona-kulawczuka.html

Caritas Diecezji Siedleckiej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe