100. Rocznica Bitwy Warszawskiej

  • 31.07.2020, 14:01 (aktualizacja 31.07.2020, 14:16)
  • Ewa Ryłko
100. Rocznica Bitwy Warszawskiej
16 sierpnia w Siedlcach odbędą się uroczystości upamiętniające 100. Rocznicę Bitwy Warszawskiej! Szczegóły na plakacie.

Zbliża się szczególna data zapisana na kartach historii naszej Ojczyzny – 100. Rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 r., bitwy, która jest symbolem niezwykłego męstwa i odwagi naszych żołnierzy, a ich bohaterska obrona, wpłynęła na przyszłe losy nie tylko Polski, ale również reszty Świata.

W całym kraju w sierpniu obchodzone są liczne uroczystości podkreślające znaczenie tego wydarzenia w naszych dziejach. Chcieliśmy i w Siedlcach godnie upamiętnić bohaterów broniących naszej Ojczyzny, z tej potrzeby serca utworzony został Społeczny Komitet Upamiętnienia 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. złożony z  Przedsiębiorców Ziemi Siedleckiej zrzeszonych w organizacjach: Wschodnia Izba Gospodarcza, Siedlecka Rada Biznesu oraz Towarzystwo Biznesowe Siedleckie. 

16 sierpnia 2020 r.  uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 Mszą Świętą za Ojczyznę pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Siedlec ks. dr. Kazimierza Gurdę w Katedrze pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach, następnie w Asyście Honorowej Wojska Polskiego nastąpi przemarsz z Katedry na miejsce ceremonii – ulicę Wojskową 1, gdzie zostanie odsłonięta i poświęcona Tablica Pamiątkowa Upamiętniająca 100. Rocznicę Bitwy Warszawskiej. Ceremonii towarzyszyć będzie Kampania Honorowa Wojska Polskiego, Orkiestra Wojska Polskiego oraz sztandary. Po uroczystości zapraszamy na Wernisaż wystawy malarstwa „Niepodległa Suwerenna” pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Ewa Ryłko

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe