Prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski laureatem Polskiego Kompasu 2021

  • 13.10.2021, 11:20
  • PGE
Prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski laureatem…
Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej odebrał Nagrodę Polskiego Kompasu 2021. Nagroda przyznawana jest co roku przez redakcję miesięcznika ekonomicznego „Gazeta Bankowa” za wkład we wzmacnianie polskiej gospodarki.

Jak podkreślił Maciej Wośko, redaktor naczelny „Gazety Bankowej”, Polski Kompas 2021 dla prezesa Wojciecha Dąbrowskiego to „efekt odważnego rozpoczęcia procesu zielonej transformacji w polskiej energetyce, bezkompromisowego komunikowania zagrożeń i potrzeb oraz inwestycje, które na zawsze zmienią źródła wytwarzania energii w Polsce”.

 

Grupa PGE jest jedną z pierwszych firm w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, która podjęła wyzwanie osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku. Jesteśmy świadomi wyzwań, jakie stoją przed polską energetyką i gospodarką. Mamy konkretny plan działań dla Grupy PGE, aby temu sprostać. Już dziś konsekwentnie realizujemy strategię wielkich inwestycji w zieloną energię, która doprowadzi do gruntownej zmiany sektora energetycznego w naszym kraju. W naszej działalności dobro polskiej gospodarki jest dla nas najważniejsze i ten Polski Kompas będzie zawsze nam ten kierunek wyznaczał – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE podczas Gali Polski Kompas 2021.

 

PGE Polska Grupa Energetyczna jest największym przedsiębiorstwem energetycznym w Polsce. W ciągu dekady działalność PGE opierać się będzie na wytwarzaniu energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych, produkcji ciepła w oparciu o niskoemisyjny gaz, niezawodnej dystrybucji energii elektrycznej i przyjaznej klientowi obsłudze sprzedaży. Do 2030 roku Grupa PGE przeznaczy na inwestycje ok. 75 mld złotych. Już dzisiaj PGE „prowadzi w zielonej zmianie” będąc liderem w produkcji energii ze źródeł odnawialnych i procesie budowy morskich farm wiatrowych.

Redaktor Maciej Wośko wręczając nagrodę podkreślił szczególną rolę PGE w przeprowadzaniu sprawiedliwej i zarazem odpowiedzialnej transformacji, z szacunkiem do ludzi – tysięcy pracowników sektora energetyczno-wydobywczego oraz z uwzględnieniem bezpieczeństwa energetycznego milionów Polaków.

 

Polski Kompas to rocznik wydawany przez Grupę Medialną Fratria, wydawcy miesięcznika ekonomicznego „Gazeta Bankowa”. Co roku znajdują w nim miejsce publikacje przygotowane przez uczestników rynku i osoby bezpośrednio zaangażowane w kreowanie polityki gospodarczej Polski, a także ekonomistów, analityków i dziennikarzy ekonomicznych. Premierze rocznika towarzyszy wręczenie nagród firmom i osobom, które w danym roku szczególnie przyczyniły się do rozwoju polskiej gospodarki.

PGE

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe