PGE z pierwszą nagrodą główną w konkursie Best Annual Report

  • 18.10.2021, 09:20
  • PGE
PGE z pierwszą nagrodą główną w konkursie Best Annual Report
PGE Polska Grupa Energetyczna została uhonorowana nagrodą główną za zajęcie I miejsca w kategorii przedsiębiorstwa w konkursie "The Best Annual Report 2020" organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków. Nagroda przyznana została za całość raportowania rocznego, obejmującego sprawozdanie zarządu z działalności PGE i Grupy Kapitałowej PGE, skonsolidowane sprawozdanie finansowe oraz raport zintegrowany.

Rzetelne raportowanie to kluczowy element komunikacji spółek z interesariuszami. W raportach przedstawiamy podsumowanie naszych działań za cały poprzedni rok. Po raz kolejny, sposób raportowania w Grupie PGE spotkał się z uznaniem Kapituły Konkursu organizowanego przez Instytut Rachunkowości i Podatków. Jest to dla nas szczególnie cenne, ponieważ 2020 rok był dla całego sektora energetycznego bardzo wymagający. Pojawiło się wiele wyzwań, wśród których szczególne miejsce zajmuje transformacja energetyczna. Opublikowaliśmy także strategię Grupy do 2030 roku z perspektywą do 2050 roku, w której jako jedni z pierwszych w regionie nakreśliliśmy plan osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r. - powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej. - W okresie zmiany odpowiednia komunikacja i ujęcie w sprawozdaniach treści, dających dodatkową wartość dla interesariuszy jest szczególnie istotne – dodał Wojciech Dąbrowski.

Nagroda za 2020 r. jest dla Grupy PGE kolejnym wyróżnieniem w tym konkursie. W poprzednich edycjach Grupa PGE była nagradzana m.in. II nagrodą główną, nagrodą za najlepszy raport online oraz najlepsze zastosowanie MSSF.

„The Best Annual Report", to konkurs na najlepszy raport roczny pod względem wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów. W konkursie uczestniczą spółki z rynku regulowanego, przygotowujące skonsolidowane raporty roczne wg MSSF/MSR oraz spółki z rynku alternatywnego, sprawozdające wg MSSF/MSR lub Ustawy o Rachunkowości. Jest to przedsięwzięcie niekomercyjne, służące środowisku i kształtowaniu dobrych praktyk w sprawozdawczości finansowej spółek publicznych, co wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa rynku kapitałowego w Polsce.

PGE

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe