PGE Partnerem Głównym Festiwalu Katowice Kultura Natura

  • 12.05.2022, 09:58
  • PGE
PGE Partnerem Głównym Festiwalu Katowice Kultura Natura
Katowice Kultura Natura to flagowy śląski festiwal muzyki klasycznej. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Podróż”. Festiwal odbędzie się w dniach 12 – 20 maja w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Partnerem Głównym Festiwalu Katowice Kultura Natura została PGE Polska Grupa Energetyczna.

Festiwal Katowice Kultura Natura to święto miłośników muzyki, które łączy
w nazwie dwie ważne dla PGE wartości: naturę i kulturę. Zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu, które odbędzie się w jednej z najlepszych sal koncertowych Europy. Jestem przekonany, że wybitna akustyka i wystrój inspirowany architekturą śląską dodatkowo wzmocni muzyczny odbiór koncertów -
mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

W ramach Festiwalu Katowice Kultura Natura odbędzie się osiem koncertów symfonicznych i kameralnych. W sali koncertowej NOSPR wystąpią artyści z całego świata, m.in. jedna z najwybitniejszych współczesnych dyrygentek Marin Alsop, skrzypek Frank Peter Zimmermann, grający na słynnych skrzypcach Stradivariusa Lady Inchiquin i niezwykle ceniona Bergen Philharmonic Orchestra pod batutą Edwarda Gardnera. Katowice odwiedzą też m.in. armeński zespół The Naghash Ensemble z projektem „Pieśni wygrania, pieśni mądrości” oraz Noureddin Khourchid i Wirujący Derwisze z Damaszku. Festiwalowi towarzyszyć będą wydarzenia dodatkowe. Pełny program dostępny jest pod adresem: www.nosprorg.pl.

PGE jest jednym z największych mecenasów kultury w Polsce. Jednym z filarów strategii sponsoringowej PGE jest wsparcie ważnych instytucji kultury.
PGE współpracuje z Muzeum Narodowym w Warszawie, gdzie jest Mecenasem Galerii Sztuki XIX wieku, oraz z Zamkiem Królewskim na Wawelu, gdzie jest Mecenasem Edukacji Zamku Królewskiego i Nowego Skarbca Koronnego. W ostatnim czasie PGE została także Mecenasem Muzeum narodowego w Lublinie. PGE jest także Mecenasem 14 filharmonii w całej Polsce i Teatru Wielkiego w Łodzi.

PGE

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe