PIĘKNI I MŁODZI GWIAZDĄ GMINNYCH DOŻYNEK 2022 W CHODOWIE!

  • 31.08.2022, 11:45
  • Angelika Lange
PIĘKNI I MŁODZI GWIAZDĄ GMINNYCH DOŻYNEK 2022 W CHODOWIE!
Święto rolników podsumowujące pracę i okres żniw w tym roku odbędzie się 4 września.

Dziękując za pomyślne plony i siłę do pracy na roli, uroczystości dożynkowe rozpoczną się mszą świętą w intencji rolników siedleckiej gminy. Następnie barwnym korowodem z licznie przygotowanymi wieńcami dożynkowymi uczestnicy przejdą na tereny zielone nieopodal kościoła, by korzystając z zamówionej pogody świętować zakończenie najpracowitszego dla rolników okresu w ciągu roku.

Wśród tradycyjnych wydarzeń nastąpi dzielenie chlebem przez włodarza gminy i wybranych starostów i rozstrzygnięty zostanie konkurs na najpiękniejszy wieniec. Na scenie nie zabraknie lokalnych zespołów, które wprowadzą nas w ludowy klimat.

Występy na scenie nie zakończą się jednak na ludowości. Gwiazdami wieczoru tegorocznych gminnych dożynek będzie zespół Piękni i Młodzi, którzy znani od lat zachęca uczestników nie tylko do śpiewu, ale na pewno też do tańca. Znajdzie się również coś dla fanów polskiej estrady lat 80., czyli solowe wystąpienie Haliny Frąckowiak. A następnie scenę przejmie wybuchowa Etna i zespół B.R.O.

Gminne Dożynki, będąc czasem radosnego świętowania pomyślnych plonów i wypoczynku przy dobrej zabawie, zachęcają swoim programem do zarezerwowania pierwszej niedzieli września i przybycia do Chodowa.

Nie zabraknie atrakcji dla rodzin i dzieci, smakołyków i słodkości, a przede wszystkim dobrej atmosfery.

Współorganizatorem wydarzenia jest Samorząd województwa Mazowieckiego. Patronat nad wydarzeniem objęli: biskup siedlecki Kazimierz Gurda, wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł i marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Angelika Lange

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe