Bezpieczne Ferie w świetlicy Caritas

  • 23.01.2015, 08:50
  • Komenda Miejska Policji w Siedlcach
Bezpieczne Ferie w świetlicy Caritas
W czwartek, 22 stycznia w ramach prowadzonej na terenie garnizonu mazowieckiego akcji „Bezpieczne Ferie” dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritasu Diecezji Siedleckiej spotkały się z policjantem. Dla uczestników spotkania organizatorzy przygotowali wiele atrakcji o treści edukacyjnej.

Bezpieczne Ferie w świetlicy Caritas

W czwartek, 22 stycznia w ramach prowadzonej na terenie garnizonu mazowieckiego akcji „Bezpieczne Ferie”  dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritasu Diecezji Siedleckiej spotkały się z policjantem. Dla uczestników spotkania organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, które oprócz zabawy zawierały treści edukacyjne.

Tegoroczne ferie zimowe w woj. mazowieckim są na półmetku. Podczas ich trwania nie wszyscy mieli okazję wyjechać na zimowiska i wolny od zajęć szkolnych czas spędzali w miejscu zamieszkania. Z myślą o nich siedlecka komenda przygotowała i prowadził szereg spotkań profilaktyczno – edukacyjnych. Ich celem jest ograniczenie liczby wypadków wśród wypoczywających uczniów oraz zapewnienie im atrakcyjnego spędzenia wolnego od nauki czasu. Jedno z nich odbyło się w czwartek, 22 stycznia na terenie Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritasu Diecezji Siedleckiej. Podstawowym punktem programu była rozmowa profilaktyczna z dziećmi, którą przeprowadził st. asp. Janusz Cabaj z WRD KMP w Siedlcach. Policjant poruszył szereg tematów związanych z bezpieczeństwem podczas zimowych zabaw na lodzie i śniegu. Opowiadał też jak właściwie zachować bezpieczeństwo w domu, na podwórku i na ulicy. Każdy z uczestników spotkania mógł również spróbować swych sił na symulatorze jazdy skuterem. Na zakończenie, uczestnicy otrzymali od policjanta elementy odblaskowe, które będą nie tylko pamiątką tego spotkania, ale także sposobem na zapamiętanie zasad bezpieczeństwa.

Komenda Miejska Policji w Siedlcach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe