Kierowcy z ponad 3 promilami

  • 01.02.2016, 13:41
  • Komenda Miejska Policji w Siedlcach
Kierowcy z ponad 3 promilami
W miniony weekend siedleccy policjanci zatrzymali 4 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy poruszali się pojazdami będąc pod wpływem alkoholu. Jednak dwóch z tej czwórki wykazało się szczególnie karygodną postawą. Mieli w wydychanym powietrzu ponad 3 promile alkoholu oraz posiadali zakazy sądowe.

Kierowcy z ponad 3 promilami

W miniony weekend siedleccy policjanci  zatrzymali 4 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy poruszali się pojazdami będąc pod wpływem alkoholu. Jednak dwóch z tej czwórki wykazało się szczególnie karygodną postawą. Mieli w wydychanym powietrzu ponad 3 promile alkoholu oraz posiadali zakazy sądowe.

W miniony weekend policjanci pełniący służbę na terenie pow. siedleckiego zatrzymali czterech nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się na prowadzenie pojazdów mechanicznych wiedząc, że znajdują się pod wpływem alkoholu. Tego typu zachowania są bardzo mocno napiętnowane społecznie, jednak dwóch mężczyzn z tej czwórki wykazało się szczególnie karygodną postawą. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie potwierdziło, że mają oni w organizmach po ponad 3 promile alkoholu, a ponadto obowiązują ich aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Pierwszy z nich został zatrzymany w dniu 29 stycznia b.r. około godz. 22.50 w Kotuniu przez policjantów z Komisariatu Policji w Mokobodach. Był nim 40 – letni mieszkaniec Kotunia, u którego stwierdzono ponad 3 promile alkoholu.

Drugim natomiast był 52 – letni mieszkaniec Łosic zatrzymany 30 stycznia b.r. około godz. 17.30 przez funkcjonariuszy z KP w Mordach w miejscowości Ostoje. Alcomat wskazał u niego blisko 3,1 promila alkoholu.

Podczas sprawdzeń ich danych w policyjnych bazach informatycznych potwierdzono, że obydwu obowiązują aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. W najbliższym czasie zatrzymani ze swego zachowania będą musieli wytłumaczyć się przed sądem.

Komenda Miejska Policji w Siedlcach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe