Zmiana nazwy ulicy Armii Czerwonej

  • 24.04.2014, 08:18
  • Siedlecki oddział Stowarzyszenia KoLiber
Zmiana nazwy ulicy Armii Czerwonej
Siedlecki oddział Stowarzyszenia KoLiber jest inicjatorem zmiany nazwy ul. Armii Czerwonej w Siedlcach na ul. Pamięci Ofiar Komunizmu. Inicjatywa ta została przedłożona siedleckiemu Magistratowi 29 stycznia 2014r. i trafiła pod obrady Komisji Kultury i Sztuki, zebrano 600 podpisów pod projektem.

Siedlecki oddział Stowarzyszenia KoLiber jest inicjatorem zmiany nazwy ulicy Armii Czerwonej w Siedlcach na ul. Pamięci Ofiar Komunizmu. Inicjatywa ta została przedłożona siedleckiemu Magistratowi 29 stycznia 2014r. i trafiła pod obrady Komisji Kultury i Sztuki. Niestety, nie spotkała się ona z aprobatą siedleckich radnych. W obliczu takiej postawy radnych Rady Miasta Siedlce rozpoczęto w kwietniu zbiórkę podpisów pod tą inicjatywą na terenie miasta Siedlce. Tymczasem, przed samymi Świętami Wielkanocnymi, pojawiła się informacja o planowanym przebiegu najbliższej sesji Rady Miasta Siedlce, zawierającym inicjatywę Prezydenta Miasta Siedlce odnośnie zmiany nazwy ulicy Armii Czerwonej na ul. Pamięci Ofiar II Wojny Światowej. 

            W Urzędzie Miasta Siedlce zostało złożone ponad 600 podpisów poparcia pod inicjatywą Stowarzyszenia KoLiber w Siedlcach dotyczącą zmiany nazwy ul. Armii Czerwonej na ul. Pamięci Ofiar Komunizmu. Jednocześnie należy zauważyć, iż nazwa Pamięci Ofiar II Wojny Światowej nie uwzględnia cywilnych ofiar prześladowań prowadzonych również długo po tej wojnie. Również dotychczasowa nazwa ulicy wskazuje na to, iż jej zmiana ma symbolizować zaprzestanie hołdowania totalitarnej i zbrodniczej ideologii, jakim był komunizm i różnym jego symbolom.

Siedlecki oddział Stowarzyszenia KoLiber

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 28.04.2014, 09:15
radni są czerwoni, to i ulica taka im nie przeszkadza. Wstyd tylko gigantyczny dla miasta Siedlce, że toto istnieje w 2014 roku!!!
knp
knp 25.04.2014, 17:23
Świetny pomysł. To wstyd, że XXI wieku w Polsce pozostały w ogóle takie ulice... Tymbardziej nie mogę zrozumieć radnych. Na tej ulicy nawet nie ma żadnych posesji! Jest tylko cmentarz radziecki. A może problem właśnie w tym? Bo w końcu kto chciałby mieszkać na ulicy armii czerwonej ?...

Pozostałe