24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  • 08.01.2016, 08:00
  • Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach
24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Dokładnie 10 stycznia 2016 r. 120 tysięcy wolontariuszy wyjdzie na ulice nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast w wielu krajach na świecie, żeby zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Hasło 24. Finału brzmi: Mierzymy wysoko!

24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Przygotowania w Sztabie, który działa - jak co roku - przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach idą pełną parą. Hasło 24. Finału brzmi: Mierzymy wysoko!, a pieniądze zbierane będą na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Dokładnie 10 stycznia 2016 r. 120 tysięcy wolontariuszy wyjdzie na ulice nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast w wielu krajach na świecie, żeby zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Przez 23 lata działalności Fundacja WOŚP zakupiła sprzęt medyczny wydając blisko 650 mln zł zebranych w corocznych Finałach. Sukces Orkiestry jest sukcesem wszystkich, którzy chcą pomagać przekazując datki zarówno w dniu zbiórki, jak i w trakcie całorocznej działalności Fundacji.

Zarząd Fundacji WOŚP, po konsultacjach ze środowiskami medycznymi i prośbami spływającymi od polskich szpitali, postanowił w czasie 24. Finału WOŚP po raz kolejny zbierać pieniądze dla pediatrii, tym razem wyposażając oddziały podstawowe, co umożliwi zakup sprzętu dla większej liczby szpitali, także tych małych. Zbliżający się Finał to również zbiórka na rzecz geriatrii.

W niedzielę 10 stycznia od rana na ulicach Siedlec będzie trwać zbiórka pieniędzy. Ponadto dla WOŚP zagrają siedleccy sportowcy – zaplanowane są rozgrywki miejskich klubów sportowych w nietypowych dla siebie dyscyplinach np. rugbiści i piłkarze  w meczu koszykówki (Hala ARMS przy ul. Prusa). SQUASHBOX zaprasza na wyjątkowy turniej squasha (zgłoszenia do 7 stycznia). Na terenie firmy Bozamet (ul. Sucharskiego 2) odbędzie się ”II Moto Orkiestra” organizowana przez Automobilklub Siedlecki, podczas której można będzie się przejechać na fotelu pilota (zgłoszenia i regulamin na www.ak-siedlecki.pl).

Ponadto działać będzie punkt sprzedaży rzeczy przeróżnych, kwadratowych i podłużnych  - sklepik WOŚP czynny od godz. 12:00 w Sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach. Dla chętnych możliwość skorzystania z symulatora jazdy.

Od godz. 10.00 na Placu gen. Sikorskiego liczne atrakcje, m. in. lekarze i pielęgniarki z Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w specjalnym autobusie będą wykonywać bezpłatne pomiary ciśnienia i glukozy.

Wieczorem na Placu gen. Sikorskiego – koncert finałowy, który poprowadzi Tomasz Markiewicz. Od godz. 17:00 - licytacje gadżetów, muzyka i mnóstwo gorących serc. Na Orkiestrowej scenie na Placu gen. Sikorskiego zagrają:

Słodko-kwaśni – siedlecki zespół młodego pokolenia, który zaprezentuje covery „z klimatem” z gatunku pop, rock i funky, gwarantując znakomitą rozrywkę dla każdego, kto lubi dobrą muzykę. Zespół obecnie pracuje nad własnym materiałem, który już niebawem zaprezentuje.

Po nich na scenie pojawi się GoToWicky Orkiestra. To kilkunastoosobowa formacja skupiająca muzyków związanych z Siedlcami. To także band, który udowodni, że pop może stać się doskonałą płaszczyzną twórczego porozumienia artystów wywodzących się z różnych kręgów muzycznych.

Kolejnym wykonawcą będzie Apple Pie, który właśnie powraca na scenę w zupełnie nowej odsłonie. To pięciu muzyków wywodzących się z Siedlec i posiadających niemałe doświadczenie z innych projektów muzycznych. Gatunki muzyczne w jakich się poruszają to: rock, alternative i indie. Całość dopełniają polskie teksty autorstwa wokalisty – Pawła Skolimowskiego. Na koncertach prezentują autorski materiał z przygotowywanej własnym sumptem pierwszej długogrającej płyty.

Gwiazdą tegorocznego finału WOŚP w Siedlcach będzie Norbi, który karierę muzyczną rozpoczął w 1997 roku. Pierwszy singiel „Kobiety są gorące” z debiutanckiej płyty „Samertajm” od razu stał się hitem. Kolejne single Samertajm (duet z Natalią Kukulską), „Ballada studencka” czy „Pokręciło się w głowie” udowodniły, że debiut Norbiego okazał się trafiony; stąd najważniejsza nagroda polskiej branży muzycznej FRYDERYK za najlepszą płytę taneczną, oraz DANCE MUSIC AWARDS przyznawana przez DJ-ów, a także PLAYBOX, nagroda dziennikarzy radiowych. Podczas koncertu razem z Norbim wystąpi Michał Gęsikowski, lider zespołu Coolers.

Dla wszystkich fanów Norbiego czeka również inna niezwykła niespodzianka. Osiem osób będzie mogło wykupić uczestnictwo w turnieju w kręgle z Norbim w Kręgielni Factory 157. Na zgłoszenia czekamy w Sztabie i Kręgielni Factory 157, ul. Sokołowska 157, tel. 735 902 902.

Już tradycyjnie, o 20:00 „Światełko do nieba”, czyli pokaz sztucznych ogni.

Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli i otwartego serca, do firm i instytucji w naszym mieście i nie tylko. Pomóżcie nam i wesprzyjcie nasze działania przy organizacji 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poszukujemy strategicznych sponsorów i innych dobroczyńców, ofiarodawców oraz osób chętnych do współorganizacji. Jeżeli połączymy nasze siły, na pewno uda nam się zorganizować wspaniały Finał, z wielkim koncertem na placu gen. Wł. Sikorskiego, ze „światełkiem do nieba”, wyprodukować oryginalne orkiestrowe gadżety i oczywiście zebrać mnóstwo pieniędzy!

Orkiestra gra co roku tylko dlatego, że jest z nami tylu wspaniałych ludzi. Wierzymy, że i tym razem Siedlce pokażą, iż wspólnymi siłami wszystkich ludzi otwartego serca możemy zdziałać naprawdę bardzo wiele! Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to także TY.
 

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe