Wpadł z kontrabandą i narkotykami

  • 04.01.2016, 09:35
  • Komenda Miejska Policji w Siedlcach
Wpadł z kontrabandą i narkotykami
Siedleccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej, po pościgu na terenie miasta, zatrzymali 37–letniego mężczyznę poruszającego się samochodem chrysler country. Jak się okazało, ww. prowadził pojazd znajdując się pod działaniem środków odurzających, przewoził papierosy i narkotyki.

Wpadł z kontrabandą i narkotykami

Siedleccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej, po pościgu na terenie miasta, zatrzymali 37 – letniego mężczyznę poruszającego się samochodem chrysler country. Jak się okazało, ww. prowadził pojazd znajdując się pod działaniem środków odurzających, a w jego wnętrzu przewoził blisko 6 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz 15 gram narkotyków.

Funkcjonariusze Izby Celnej próbowali zatrzymać do kontroli samochód chrysler country. Jego kierowca nie zareagował jednak na dawane mu sygnały i podjął próbę ucieczki ulicami Siedlec, podczas której m.in. jeździł po chodnikach oraz spowodował kolizję. O fakcie tym powiadomiono dyżurnego siedleckiej komendy. Dzięki skoordynowaniu działań mundurowych ścigany pojazd został zatrzymany przez policjantów na ul. Łukowskiej. Wstępna kontrola wnętrza auta wyjaśniła powody takiego zachowania kierowcy chryslera – okazało się bowiem, że w środku pojazdu znajdują się nielegalne papierosy. Dalsze czynności wykazały, że kierujący pojazdem znajduje się pod działaniem środków odurzających, a we wnętrzu samochodu oraz w specjalnie przygotowanej do tego celu skrytce w podłodze auta znajduje się 5879 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz 15 gram narkotyków. Zatrzymany 37 – letni mieszkaniec pow. bialskiego trafił do policyjnego aresztu. Jak wynika z ustaleń, papierosy te trafiały do nielegalnego obrotu na terenie Polski. Straty Skarbu Państwa powstałe z tytułu należnego podatku VAT, akcyzy oraz cła wyliczono na kwotę ponad 125 tysięcy złotych. Zatrzymany w najbliższym czasie odpowie za przestępstwo skarbowe, za które grozić mu może między innymi bardzo wysoka grzywna, oraz za prowadzenie samochodu pod działaniem środków odurzających.
 

Komenda Miejska Policji w Siedlcach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe