sobota, 20 kwietnia 2024 16:09

Finał Grand Prix Siedlec 2013 w szachach

12. grudniowy turniej tegorocznego cyklu Grand Prix Siedlec w szachach, rozegrany 7 grudnia w PG nr 3 przy ul. Sekulskiej 10, wygrał zawodnik „Skoczka” Siedlce Andrzej Czapla – uzyskując 6,5 pkt z 7 partii. Zwycięzcą w klasyfikacji końcowej tegorocznego Grand Prix Siedlec został Sławomir Kurpiewski.
12. grudniowy turniej tegorocznego cyklu Grand Prix Siedlec w szachach, rozegrany 7 grudnia w Publicznym Gimnazjum Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Sekulskiej 10,  wygrał zawodnik „Skoczka” Siedlce Andrzej Czapla – uzyskując 6,5 pkt z 7 partii.

To był ostatni z cyklu 12 turniejów tegorocznego Grand Prix Siedlec rozgrywanego pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce. O kolejności w klasyfikacji końcowej decydowała suma punktów – najlepszych  wyników uzyskanych w 11 turniejach.

Zwycięzcą w klasyfikacji końcowej tegorocznego Grand Prix Siedlec, w którym uczestniczyło aż 136 zawodników, został  Sławomir Kurpiewski – zawodnik siedleckiego Klubu Szachowego „Skoczek”, który w 11 turniejach zdobył łącznie 63,5 pkt.
Zawodnicy Skoczka Siedlce zdominowali tegoroczne zmagania Grand Prix Siedlec. Drugie miejsce zajął Andrzej Czapla – 61,5 pkt. Trzecie miejsce wywalczył Adam Łukasik – uzyskując 59,5 pkt.

Najmłodszym uczestnikiem rozgrywek był sześcioletni Mateusz Czapla a najstarszym osiemdziesięciosiedmioletni pan Zbigniew Świderski. Obaj z Siedlec.
Podsumowanie tegorocznego cyklu Grand Prix Siedlec w szachach połączone z wręczeniem dyplomów, pucharów i nagród  w poszczególnych klasyfikacjach – nastąpi w pierwszą sobotę stycznia 2013 roku o godz. 15.30 w Publicznym Gimnazjum Nr 3 ul. Sekulska 10.