Pierwsze polskie LEGO?

  • 16.07.2013, 13:18
  • redakcja TV Siedlce, fot. Mateusz Wawrowski
Pierwsze polskie LEGO?
Mateusz Wawrowski ma 20 lat, jest konstruktorem autobusu Ikarus 260.04 z klocków, który bierze udział w konkursie LEGO Cuusoo. Aby został wyprodukowany w formie zestawów przez firmę LEGO, musi zdobyć 10 tysięcy głosów. Głosuj! - http://lego.cuusoo.com/ideas/view/38877.
Mateusz Wawrowski ma 20 lat jest konstruktorem autobusu Ikarus 260.04 z klocków LEGO. Na początku kwietnia zrobił projekt komputerowy Ikarusa 260.04, a teraz udało mu się go wykonać z realnych i dostępnych w sklepach klocków LEGO. Budowa trwała ponad 2 miesiące.
Na budowę Ikarusa zużył ponad 1500 elementów. Autobus posiada malowanie obowiązujące w czasach PRL, czyli biało-czerwone. Ikarus otrzymał warszawskie oznaczenia, czyli herb miasta - Syrenkę oraz numery taborowe. Posiada również na przodzie logo Ikarus. Jest to miniatura autobusu Ikarus 260.04 o numerze taborowym 289, który należy do Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie.
 
Autobus ma otwierane wszystkie drzwi oraz skrętną przednią oś. W środku znajdują się pasażerowie, którzy zajęli prawie wszystkie 22 miejsca siedzące dostępne w Ikarusie. Oczywiście nie mogło zabraknąć kierowcy, który siedzi w swojej kabinie i kieruje pojazdem. W kabinie ma do swojej dyspozycji kilka ważnych elementów: prędkościomierz, dużą kierownicę, gaśnicę, skrzynię biegów oraz kubek z ciepłą herbatą. Drzwi od kabiny się otwierają, kierowca może spokojnie wysiąść z autobusu.
 
Ikarus 260.04 jest naprawdę ogromny, został zbudowany w skali 1:25, czyli został pomniejszony 25 razy. Ma 44 centymetry długości, 10 centymetrów szerokości i 12,4 centymetra wysokości.
 
Autobus Ikarus 260.04 bierze udział w konkursie LEGO Cuusoo: http://lego.cuusoo.com/ideas/view/38877 Potrzeba 10 tysięcy głosów. Jeśli tak się stanie, autobus zostanie wyprodukowany w formie zestawów LEGO przez firmę LEGO.
 
Byłaby to gratka dla nas wszystkich. Węgierski autobus w polskim malowaniu. Autobusy Ikarus 260.04 były produkowane na zamówienie PRL. Zachęcam do głosowania, bo naprawdę warto. Może wkrótce Ikarus 260.04 będzie pierwszym polskim oficjalnym zestawem klocków LEGO, dostępnym na całym świecie.
 
redakcja TV Siedlce, fot. Mateusz Wawrowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe