Ślisko na drogach

  • 24.01.2013, 14:58
  • Komenda Miejska Policji w Siedlcach
Ślisko na drogach
Intensywne opady atmosferyczne oraz niska temperatura powodują, że na drogach województwa mazowieckiego panują bardzo trudne warunki drogowe, których wynikiem jest zwiększona liczba odnotowanych kolizji. W związku z powyższym Policja apeluje do kierowców o ostrożną i rozważną jazdę!

UWAGA - ślisko na drogach

Intensywne opady atmosferyczne oraz niska temperatura powodują, że na drogach województwa mazowieckiego panują bardzo trudne warunki drogowe. Kierowcy ruszający w trasę powinni z całą stanowczością to uwzględnić, lecz jak wskazują podane poniżej przypadki nie we wszystkich przypadkach mamy do czynienia z rozwagą i ostrożnością.

Wynikiem trudnych warunków drogowych jest zwiększona liczba kolizji odnotowanych w ostatnim czasie przez Policję. Podane poniżej przykłady niech będą przestrogą dla uczestników ruchu drogowego i wzmogą ich ostrożność podczas jazdy.

W środę, 23 stycznia około godz. 14.30 na łuku drogi u zbiegu ulic Broniewskiego i Granicznej w Siedlcach kierujący autobusem miejskim nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych przez co autobus wpadł w poślizg i uderzył w 3 zaparkowane przy ul. Granicznej samochody.

Również w środę około godz. 14.30 na drodze krajowej 2 w rejonie miejscowości Iganie kierujący samochodem bmw nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych po czym stracił panowanie nad pojazdem i uderzył nim w słupki zabezpieczające skraj jezdni. Siła uderzenia była dość duża gdyż auto uszkodziło słupki z linami zabezpieczającymi na odcinku ok. 30 m, a w pojeździe wyrwany został przedni prawy wahacz wraz z kołem. Jak ustalono 39 - letni kierowca będący sprawcą tej kolizji pomimo tego, że obecnie posiadał prawo jazdy, w przeszłości utracił je za przekroczenie limitu punktów karnych.

Natomiast w czwartek (24.01) 33 - letni kierowca w ciągu niespełna 3 godzin był sprawcą dwóch kolizji. Do pierwszego ze zdarzeń doszło około godz. 8.50 na ul. Budowlanej w Siedlcach. Kierujący poruszając się toyotą nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, po czym utracił panowanie nad pojazdem i na łuku drogi uderzył w znak drogowy. Następnie około godz. 11.00 ten sam kierowca poruszając się autem zastępczym na ul. Brzeskiej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu ciężarówce IVECO doprowadzając do zderzenia pojazdów.

Na szczęście żadna z osób uczestnicząca w tych zdarzeniach nie odniosła obrażeń. Te groźnie wyglądające sytuacje kończyły się tylko uszkodzeniami pojazdów. Jak potwierdzono to podczas przeprowadzonych badań kierujący pojazdami byli trzeźwi.

W związku z powyższym Policja apeluje do kierowców o ostrożną i rozważną jazdę.

Komenda Miejska Policji w Siedlcach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe