Ukochanych baśni czar

  • 22.01.2013, 09:46
  • MBP w Siedlcach
Ukochanych  baśni  czar
Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach w ramach „Ferii 2013 z książkami” zaprasza młodych czytelników na zajęcia pt. „Ukochanych baśni czar”.
Cykl spotkań wiąże się z rocznicami śmierci: 150. Jacoba Grimma i 310. - Charlesa Perraulta. W placówkach Książnicy odbywać się będą spotkania na różny sposób przybliżające sylwetki bajkopisarzy i ich najpiękniejsze baśnie.

 

Program zajęć czytelniczo – animacyjnych obejmować będzie m.in.: głośne czytanie baśni, różne formy pracy z tekstem, w tym czytanie z podziałem na role, zabawy w teatr, projektowanie baśniowych strojów; słuchanie audiobooków, prezentacje multimedialne; quizy, konkursy literackie, układanie puzzli, rozwiązywanie krzyżówek, rebusów; zabawy interaktywne z rekwizytami z baśni; zajęcia plastyczne z wykorzystaniem różnych technik (akwarele, kredki, plastelina, origami), w tym : zespołowe wykonywanie plakatu „Nasz baśniowy świat”, malowanie na szkle motywów baśniowych.

 

Spotkania biblioteczne stworzą okazję do różnorodnych zabaw inspirowanych baśniami, wyrażenia emocji poprzez ekspresję słowną, plastyczną oraz zabawy muzyczno ruchowe. Mamy nadzieję, że kontakt z magicznym światem baśni rozbudzi wyobraźnię dzieci, ubogaci ich wewnętrznie, zafascynuje i zachęci do samodzielnego sięgania po książki.

 

 

Szczegółowy program spotkań dostępny jest w placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach oraz na stronie internetowej Biblioteki: www.mbp.siedlce.pl
MBP w Siedlcach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe