Międzynarodowa kampania BIAŁA WSTĄŻKA

  • 26.11.2015, 07:00
  • Komenda Miejska Policji w Siedlcach
Międzynarodowa kampania BIAŁA WSTĄŻKA
25 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet, to także początek kampanii „16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet”. W akcję czynnie włączyli się funkcjonariusze garnizonu mazowieckiego, na co dzień pracujący przy sprawach związanych z tym społecznym problemem.

Międzynarodowa kampania "BIAŁA WSTĄŻKA"

Na 25 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet. To także dzień rozpoczynający kampanię „16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet”. W akcję czynnie włączyli się funkcjonariusze garnizonu mazowieckiego, z których wielu na co dzień pracuje przy sprawach związanych z tym niepokojącym społecznym problemem.

Co roku 25 listopada, w dniu ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy wobec Kobiet, startuje kampania „16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet”. To międzynarodowa kampania na rzecz wyeliminowania wszelkich form przemocy wobec kobiet. Akcja zakończy się 10 grudnia, czyli w Dniu Praw Człowieka. Data ta nie jest przypadkowa – symbolicznie podkreśla, że przemoc ze względu na płeć stanowi pogwałcenie praw człowieka.

Symbolem tej kampanii jest noszenie białej wstążki przez mężczyzn. Akcja została zapoczątkowana przez Kanadyjskich aktywistów po wydarzeniach tzw. masakry w Montrealu. 6 grudnia 1989 roku na terenie tamtejszej politechniki 25-letni mężczyzna postrzelił 24 kobiety i 4 mężczyzn. 14 kobiet zmarło w wyniku odniesionych ran, zabójca popełnił samobójstwo.

Tradycja noszenia białej wstążki narodziła się w 1991 roku. Noszenie jej - szczególnie przez mężczyzn - ma wyrażać ich sprzeciw wobec przemocy stosowanej wobec kobiet. Wstążka symbolizuje również osobiste zobowiązanie noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć w kwestii taki form przemocy.

W akcję czynnie włączyli się funkcjonariusze garnizonu mazowieckiego, a w tym również policjanci z siedleckiej komendy, z których wielu na co dzień pracuje przy sprawach związanych z tym niepokojącym społecznym problemem.

Osoby popierające ideę kampanii serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję poprzez symboliczne noszenie podczas tych dni niewielkiej białej wstążki np. w klapie marynarki. 

Komenda Miejska Policji w Siedlcach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe