POMÓŻ OSOBOM BEZDOMNYM

  • 12.12.2012, 14:14
  • Komenda Miejska Policji
POMÓŻ OSOBOM BEZDOMNYM
Zima to szczególnie niebezpieczny okres dla osób bezdomnych, pozbawionych opieki. Trudne warunki atmosferyczne tj. niskie temperatury, opady śniegu i wiatr stanowią zagrożenie dla zdrowia a nawet życia z powodu wychłodzenia organizmu.

Zima to szczególnie niebezpieczny okres dla osób bezdomnych, pozbawionych opieki. Trudne warunki atmosferyczne tj. niskie temperatury, opady śniegu i wiatr stanowią zagrożenie dla zdrowia a nawet życia z powodu wychłodzenia organizmu. Wiele z tych osób pomimo świadomości tego rodzaju zagrożeń nie zmienia trybu życia i nie szuka właściwej ochrony przed chłodem. Ponadto, nadużywany przez nich, w tych warunkach alkohol jest dodatkowym czynnikiem,  który powoduje, iż ryzyko utraty życia wzrasta.

 

Policja, jak co roku, prowadzi działania zmierzające do zapobiegania zagrożeniom zdrowia i życia osób bezdomnych, samotnych i bezradnych w okresie zimowym. Funkcjonariusze kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i udzielają potrzebującym informacji, w jakich placówkach mogą bezpiecznie przetrwać zimę.

Policjanci nie są jednak w stanie być wszędzie. Dlatego zwracamy się do Państwa z apelem, aby nie ignorować takich osób. Noc spędzona w niesprzyjających warunkach atmosferycznych na ławce, w klatce schodowej, przy dodatkowym osłabieniu organizmu, może skończyć się dla nich tragicznie. Nie bądźmy obojętni! Telefon przechodnia już nie raz uratował czyjeś życie. Pamiętajmy, że działania Policji mają charakter pomocowy, a nie represyjny. Nie należy się obawiać, że telefon do dyżurnego Policji lub Straży Miejskiej przysporzy komukolwiek problemów. Być może nasza pomoc przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Informacje można przekazywać do siedleckiej komendy Policji na  numer telefonu alarmowego 997.


 

Komenda Miejska Policji

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe