Przymusowa zmiana opon

  • 14.11.2012, 11:45
  • nadkom. Jerzy Długosz KMP w Siedlcach
Przymusowa zmiana opon
Wiele tragicznych wypadków na drogach spowodowanych jest fatalnym stanem technicznym poruszających się po nich pojazdów. Aby temu zapobiec codziennie policjanci drogówki wykluczają z dalszego ruchu auta, których stan techniczny zagraża bezpieczeństwu innych użytkowników dróg.
Wczoraj (12.11) funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Siedlcach zatrzymali do kontroli drogowej poloneza truck-a, którym poruszał się mieszkaniec Siedlec. Podczas jej przeprowadzenia policjanci stwierdzili, że opony na których poruszał się pojazd mają nadmiernie zużytą rzeźbę przeciwślizgową bieżnika opony kół tylnej osi do tego stopnia, że w oponach widoczne były otwory. Wystające ze zużytej opony drutu mogły same przedziurawić dętkę i doprowadzić do rozerwania koła podczas jazdy. Jak mogłyby być konsekwencje takiego rozwoju wypadków kierowcy wiedzą doskonale. W związku z tym funkcjonariusze zabronili kierującemu dalszej jazdy zatrzymując mu dowód rejestracyjny. Uwzględniono jednak zjazdu do miejsca garażowania z ograniczoną prędkością. Ponadto kierowca został ukarany mandatem.
nadkom. Jerzy Długosz KMP w Siedlcach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe