Bezpieczeństwo na jesiennych drogach

  • 04.10.2012, 10:32
  • Komenda Miejska Policji
Bezpieczeństwo na jesiennych drogach
Okres jesienny to czas, gdy warunki drogowe ulegają drastycznemu pogorszeniu. Wcześniej zapadający zmrok, częste opady atmosferyczne, pojawiające się w godzinach porannych ujemne temperatury, natomiast w ciągu dnia ostre jesienne słońce–to czynniki, które wpływają na bezpieczeństwo na drogach.

Bezpieczeństwo na jesiennych drogach

Okres jesienny to czas gdy warunki drogowe ulegają drastycznemu pogorszeniu. Wcześniej zapadający zmrok, częste opady atmosferyczne, pojawiające się w godzinach porannych ujemne temperatury, natomiast w ciągu dnia ostre jesienne słońce – to czynniki które nie pozostają bez wpływu na bezpieczeństwo na drogach. Czynniki te z całą pewnością wpłynęły na zdarzenia drogowe, do których doszło ostatnio na terenie pow. siedleckiego.  Szczególna grupą jest tzw. grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego, do której zaliczamy pieszych, rowerzystów oraz motorowerzystów i motocyklistów. Pomimo szeregu działań podejmowanych przez mazowiecką policję osoby wchodzące w skład tej grupy, same powinny również pamiętać w okresie jesienno – zimowym o zapewnieniu sobie maksimum bezpieczeństwa. Policja apeluje aby szczególnie po zmroku osoby, które poruszają się w rejonie ciągów komunikacyjnych pieszo lub pojazdami jednośladowymi z całą stanowczością powinny wyposażać się w elementy odblaskowe, które czynią taką osobę bardziej widoczną i pozwalają kierującym pojazdami na odpowiednio wcześniejszą reakcję. Bardzo dobrym i pożądanym ze względów bezpieczeństwa jest stosowanie kamizelek odblaskowych. Kierowcom przypominamy natomiast, że w przypadkach, gdzie droga krzyżuje się z oznakowaną ścieżką rowerową pierwszeństwo przejazdu z reguły posiadają rowerzyści. W takich miejscach powinniśmy zachować więc szczególną ostrożność.

Komenda Miejska Policji

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe