O bezpieczeństwie przy bardzo ruchliwej trasie

  • 26.09.2012, 11:25
  • nadkom. Jerzy Długosz KMP Siedlce
O bezpieczeństwie przy bardzo ruchliwej trasie
Droga Krajowa 2 to międzynarodowa trasa biegnąca przez terytorium Polski z Berlina do Moskwy. Ze względu na bezpośrednie usytuowanie przy niej 3 dużych placówek oświatowych policjanci corocznie w ramach akcji „Bezpieczna Droga do szkoły” spotykają się z uczniami tych szkół.
Podsiedleckie Iganie znane są ze zwycięskiej bitwy Polaków stoczonej w okolicach tej miejscowością przez powstańców listopadowych 10 kwietnia 1831 z wojskami zaborcy rosyjskiego. Do dziś uczniowie z znajdującego się w tej miejscowości Zespołu Szkół Oświatowych opiekują się pomnikiem upamiętniającym zwycięstwo wojsk polskich. Jednak sam pomnik jak i szkoła usytuowane są bezpośrednio przy bardzo ruchliwej drodze krajowej 2 łączącej Berlin i Moskwę. Dzieci zmierzające do szkoły muszą przejść przez tę drogę aby dostać się do placówki. W trosce o bezpieczeństwo uczniów funkcjonariusze siedleckiej komendy, w ramach prowadzonej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, spotkali się wczoraj (24.09) z najmłodszymi uczniami tej szkoły. Podczas spotkania zapoznano uczestników z podstawowymi zasadami poruszania się pod rogach, tj. jakie zasady obowiązują pieszych i kierujących, co to są znaki drogowe i jaka role spełniają na drodze, ponadto omówiono zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz jaka rolę spełnia sygnalizacja świetlna. Wskazano również zagrożenia, jakie mogą spotkać uczestników ruchu drogowego i jakie zachowania dzieci w rejonie drogi są niebezpieczne. Zorganizowany dla najmłodszych konkurs z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w którym uczestniczyło około 200 uczniów z klas 0 - VI, cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci. Całość spotkania prowadzona była przez pedagogów z ww. placówki, sierż szt. Edytę Barycką z KMP, Jerzego Chmielińskiego i Halinę Kolo z WORD w Siedlcach oraz Barbarę Siedlanowską z PKP PLK S.A., która omówiła uczestnikom spotkania zasady bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych w ramach akcji "Zatrzymaj się i żyj".
nadkom. Jerzy Długosz KMP Siedlce

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe