Nagrany podczas akcji „Bezpieczny Niechroniony”

  • 21.05.2012, 13:38
  • nadkom. Jerzy Długosz KMP w Siedlcach
media-Filmy-nocnyrowerzystaTV
loadingŁaduję odtwarzacz...
Od 1 października 2011 roku na drogach województwa mazowieckiego prowadzona jest przez Policję akcja „Bezpieczny Niechroniony”. Jak wskazuje jej nazwa szczególnym nadzorem ze strony biorących w niej udział funkcjonariuszy objęci są piesi, rowerzyści i motocykliści.
Począwszy od 1 października 2011 na terenie garnizonu mazowieckiego prowadzone są działania pod nazwą „Bezpieczny Niechroniony”. Ich celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na nieoświetlonych rowerzystów, reagowanie na pieszych korzystających z dróg niezgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym również tych nietrzeźwych stwarzających realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przykład taki zarejestrowała przed kilkoma dniami kamera policyjnego radiowozu. Policjanci zatrzymali wtedy kompletnie pijanego 33 – latka poruszającego się po zmroku na rowerze drogą wojewódzką 803. Mężczyzna ten z wielkim trudem utrzymywał się „w pionie”, a gdy zauważył, że jadą za nim policjanci, podjął nawet nieudaną ucieczkę próbując skręcić w boczną uliczkę. Manewr ten okazał się jednak ponad jego siły i desperacka jazda zakończyła się na trawniku obok ulicy, gdzie się wywrócił. Przeprowadzone badanie wykazało, że ma on w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Od początku 2012 roku na drogach powiatu siedleckiego zatrzymano 165 nietrzeźwych kierujących, z których 31 poruszało się rowerami. Jak ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu stwarzają tacy rowerzyści z całą pewnością wiedzą ci z kierowców, którzy musieli w ostatniej chwili hamować lub omijać ich podczas spotkania na drodze.
nadkom. Jerzy Długosz KMP w Siedlcach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe