Rajd Bezpieczny i widoczny rowerzysta

  • 11.05.2012, 13:33
  • nadkom. Jerzy Długosz KMP w Siedlcach
Rajd Bezpieczny i widoczny rowerzysta
Jak wskazuje doświadczenie w wielu niejednokrotnie tragicznych zdarzeniach drogowych ich ofiarami są rowerzyści zaliczani do tzw. grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Z myślą o bezpieczeństwie tej grupy uczestników dróg dziś ulicami Siedlec przejechali, ubrani w kamizelki cykliści.

Właśnie z myślą o rowerzystach Urząd Miasta w Siedlcach wspólnie z Siedlecką Komendą Miejską policji zorganizował dziś (11.05) akcję pod nazwą „Bezpieczny i widoczny rowerzysta” Akcja rozpoczęła się o godzinie 10.30 na nowo otwartej ulicy Berdyczowskiej. Nazwa ulicy pochodzi od Ukraińskiego miasta Berdyczów w obwodzie Żytomierskim, które jest dla Siedlec miastem partnerskim. Zakończenie uroczystość oficjalnego otwarcia ulicy było jednocześnie początkiem rajdu. W tegorocznym przejeździe ulicami Siedlec udział wzięło ponad 200 cyklistów, którymi byli głównie uczniowie siedleckich gimnazjów. Uczestnicy promowali używanie kamizelek, które szczególnie po zapadnięciu zmroku czynią rowerzystę bardziej widocznym i pozwalają kierowcom na odpowiedni wcześniejszą reakcję. Kierowcom zaś akcja ta miała przypomnieć o zasadzie ograniczonego zaufania w stosunku do innych uczestników ruchu.

Nad bezpieczeństwem całości przejazdu czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, a w peletonie na rowerach i w kamizelkach jechali policjanci siedleckiej KMP pracujący w innych pionach tutejszej jednostki.

nadkom. Jerzy Długosz KMP w Siedlcach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe