Przyjazny Oddział

  • 26.04.2012, 13:07
  • Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach
Przyjazny Oddział
Kolorowy i przyjazny dziecku - tak wygląda wyremontowany Oddział Dziecięcy. Jego modernizacja, która kosztowała 300 tys. zł., wpłynie na lepszą funkcjonalność i zagwarantuje skuteczniejszą opiekę nad najmłodszymi pacjentami szpitala.

Dobiegła końca, trwająca od stycznia, modernizacja oddziału dziecięcego, który służy najmłodszym pacjentom wymagającym leczenia w szpitalu. Remont i przebudowa pomieszczeń odbywały się etapami. Podczas modernizacji wymieniono sufity i oświetlenie, drzwi oraz wykładzinę podłogową. Zakupiono meble do pokoi socjalnych, punktu pielęgniarskiego oraz boksów dziecięcych. Ściany w salach chorych pomalowano w pastelowych kolorach i przyozdobiono w piękne, kolorowe grafiki przedstawiające zwierzęta. Zmodernizowane sale oraz pomieszczenia im towarzyszące prezentują wysoki standard oraz spełniają wszelkie wymagania sanitarno-epidemiologiczne.

OddziałDziecięcy to nie tylko infrastruktura, ale także pielęgniarki i lekarze pediatrzy, specjaliści z wielu dziedzin. Wśród nich jest 3 lekarzy wykształconych w diagnostyce ultrasonograficznej. Oprócz leczenia i diagnostyki podstawowych chorób okresu rozwoju dziecka oddział prowadzihospitalizację idiagnostykę chorób endokrynologicznych.WPoradniDiabetologicznejleczy pacjentówz cukrzycą stosując nowoczesne metody intensywnej insulinoterapii przy pomocypomp insulinowych.Woddzialediagnozujesięorazprowadzi szkolenia dla rodziców w zakresie diety u pacjentów z otyłością. Plany rozwojowe placówki ukierunkowane są na rozszerzenie diagnostyki kardiologicznej, neurologicznej oraz gastroenterologicznej.

Oddział dysponuje obecnie 30 łóżkami, które po remoncie zostały rozmieszczone w 12 salach chorych i 3 izolatkach. Jest również sala pobytu dziennego (świetlica), gdzie można oddać się typowo dziecięcym zajęciom: rysować, oglądać bajki, bawić się zabawkami pod opieką animatorki. Placówka jest otwarta dla rodziców i opiekunów, którzy mogą przez całą dobę sprawować opiekę nad swoimi dziećmi. To właśnie z myślą o nich, zaadaptowano 2 pomieszczenia z przeznaczeniem na łazienkę oraz pokój, wyposażony w szafki, stolik z krzesłami, czajnik i lodówkę. Rocznie w Oddziale hospitalizowanych jest ponad 1800 najmłodszych pacjentów.

Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe