Aquapark rok później

  • 23.03.2012, 09:34
  • Sławomir Kindziuk
media-Filmy-2012.03.23-Aquaparkrokpozniej
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jak już informowaliśmy w poprzednich wiadomościach, 19 marca firma Zambet zerwała umowę na budowę siedleckiego Aquaparku. Przedstawiciele władz Siedlec podczas środowej konferencji prasowej przedstawili swoje stanowisko w tej sprawie.
Jak już informowaliśmy w poprzednich wiadomościach, 19 marca firma Zambet zerwała umowę na budowę siedleckiego Aquaparku. Przedstawiciele władz Siedlec podczas środowej konferencji prasowej przedstawili swoje stanowisko w tej sprawie oraz ewentualne scenariusze dokończenia budowy, ale wszystko wskazuje na to, że obiekt zostanie uruchomiony nie wcześniej niż pod koniec 2013 roku. 

Firma Zambet S.A. w odpowiedzi na informacje przekazane przez władze Siedlec podczas konferencji prasowej przesłała kolejny komunikat prasowy.

Pułtusk, 22 marca 2012 r.

 KOMUNIKAT PRASOWY

 

W związku z informacjami ogłoszonymi podczas wczorajszej konferencji prasowej w Urzędzie Miasta, w sprawie siedleckiego aquaparku, Zambet S.A. wyraża zdumienie zapowiedziami zwiększenia kosztów budowy. To kolejna informacja potwierdzająca, że będąca inwestorem Agencja Rozwoju Miasta Siedlce, dąży do bezpodstawnego zwiększenia kosztów realizacji inwestycji.

W ocenie dotychczasowego wykonawcy aquaparku, budowa była i nadal jest możliwa przy założonym budżecie około 35 mln zł, pod warunkiem współpracy inwestora i rezygnacji z bezzasadnego i sprzecznego z zawartą umową, narzucania najdroższych z możliwych dostawców materiałów i urządzeń. Zgodnie ze specyfikacją będącą załącznikiem do umowy, materiały i urządzenia muszą spełniać określone parametry techniczne, nie muszą natomiast być dostarczane przez konkretnych producentów forsowanych przez inwestora.

Niezrozumiały brak decyzji Agencji w sprawie zapewnienia wykonawcy gwarancji zapłaty doprowadził do sytuacji, w której wykonawca musiał odstąpić od umowy z winy inwestora. Agencja, formułując swoje wczorajsze wyjaśnienia pomijające prawdziwą i jedyną przyczynę odstąpienia od umowy - jaką był brak gwarancji zapłaty - tłumaczy się troską o dotrzymanie uzgodnionego budżetu. Tymczasem to właśnie Agencja od miesięcy stara się swoimi działaniami doprowadzić do zwiększenia kosztów budowy i upiera się przy zastosowaniu materiałów i urządzeń, które są droższe zarówno przy zakupie, jak i w późniejszej eksploatacji.

Determinacja Agencji w podniesieniu kosztów budowy znajduje potwierdzenie w zapowiedzi zaciągnięcia kolejnego, poręczanego przez miasto długu bankowego w celu pozyskanie funduszy na niepotrzebne zwiększenie budżetu inwestycji. W ocenie dotychczasowego wykonawcy, budowę aquaparku w Siedlcach - przy dobrej woli inwestora - można zrealizować przy zaplanowanym budżecie. Zambet S.A. wyraża głęboki brak zrozumienia dla zapowiadanego planu zwiększenia wydatków na budowę aquaparku, które będą musieli ponieść mieszkańcy Siedlec.

Dotychczasowy wykonawca aquaparku z satysfakcją przyjmuje zapowiedź Agencji przystąpienia do rozmów. W związku z odstąpieniem od umowy z winy inwestora, wykonawca pragnie jak najszybciej przystąpić wspólnie z nadzorem do inwentaryzacji, zapewniającej bezpieczeństwo i możliwość sprawnego wznowienia budowy po wyłonieniu nowszego wykonawcy. Wyjaśnienia wymaga też wiele spraw – nieprawdziwie przedstawionych podczas konferencji w Urzędzie Miasta – takich jak rozliczenia z podwykonawcami, czy wzajemne zabezpieczenia finansowe, a także kwestia wciąż istniejących błędów projektowych.

Arkadiusz Dukalski

Prezes Zarządu PPU ZAMBET SA

 

Sławomir Kindziuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe