Działania "Bezpieczny Niechroniony"

  • 22.03.2012, 09:36
  • nadkom. Jerzy Długosz KMP w Siedlcach
Działania "Bezpieczny Niechroniony"
Bezpieczny Niechroniony, to nazwa działań prowadzonych przez Policjantów na terenie garnizonu mazowieckiego. W ramach tej akcji dzisiaj (21.03) funkcjonariusze KMP w Siedlcach na podległym terenie przeprowadzili działania ukierunkowane na grupę niechronionych uczestników ruchu drogowego.
„Bezpieczny Niechroniony" to nazwa działań prowadzonych przez Policjantów na terenie garnizonu mazowieckiego. W ramach tej akcji dzisiaj (21.03) funkcjonariusze KMP w Siedlcach na podległym terenie przeprowadzili działania ukierunkowane na grupę niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas akcji kontrolowani rowerzyści otrzymywali kamizelki odblaskowe.

Począwszy od 1 października 2011 r na terenie garnizonu mazowieckiego prowadzone są działania pod nazwą „Bezpieczny Niechroniony”. Ich celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na nieoświetlonych rowerzystów, reagowanie na pieszych korzystających z dróg niezgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym również tych nietrzeźwych stwarzających realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Siedleccy funkcjonariusze oprócz działań kontrolnych na drogach kontynuują również w ramach tej akcji działania profilaktyczne. Dzisiaj (21.03) jeden z patroli WRD prowadził kontrolę w ramach ww. akcji na ul. Terespolskiej, która jest głównym ciągiem komunikacyjnym siedleckiej dzielnicy przemysłowej, a wiele z pracujących tam osób dociera do miejsca pracy rowerami. Kontrolowanym przypomniano podstawowe zasady bezpieczeństwa na drogach, a funkcjonariusze akcentowali, że okres wiosenny charakteryzuje się na drogach wzrostem wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu. Po każdej kontroli rowerzystom wręczano kamizelki odblaskowe, które jak zaznaczano mogą ocalić niejedno ludzkie życie. Kolejne działania w ramach tej akcji już zostały zaplanowane przez funkcjonariuszy KMP w Siedlcach.
nadkom. Jerzy Długosz KMP w Siedlcach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe