Wojewoda Mazowiecki odwiedził powiat garwoliński

  • 08.06.2016, 15:00 (aktualizacja 09.06.2016, 09:51)
20160608-20160603-c-618-wojewoda_mazowiecki_poprawione.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wizytacja wałów nadwiślanych, spotkania i rozmowy z samorządowcami, strażakami i mieszkańcami – tak przebiegała wizyta Wojewody Mazowieckiego w powiecie garwolińskim.

Teren Powiatu Garwolińskiego wizytował Wojewoda i Wicewojewoda Mazowiecki wraz z  przedstawicielami rządu.  Spotkali  się oni z lokalnymi samorządowcami i mieszkańcami. 

Najpierw wojewodowie odwiedzili gminę Maciejowice, aby tam wspólnie z przedstawicielami lokalnej władzy i mieszkańcami porozmawiać o stanie wałów nadwiślanych. W poprzednich latach były one konserwowane, jednak w dalszym ciągu na wielu odcinkach wymagają gruntownej naprawy.  Tereny te są narażone na podtopienia przez wezbrane wody Wisły, co zagraża bezpieczeństwu mieszkańców. Należy przypomnieć, że w dwa tysiące dziesiątym roku doszło tutaj do groźnej w skutkach powodzi. 
Nie wykluczone, że środki na remont wałów przeciwpowodziowych uda się pozyskać z budżetu państwa. 

W Podłężu wojewodowie spotkali się z przedstawicielami  Ochotniczych Straży Pożarnych oraz radnymi gminy Maciejowice. 

Ostatnim punktem wizyty wojewodów na ziemi garwolińskiej było spotkanie z samorządowcami gmin z całego powiatu. Wzięli w nim udział miedzy innymi: Wicemarszałek Senatu, Starosta Powiatu Garwolińskiego, burmistrzowie i wójtowie. Poruszono wiele kwestii, dotyczących przede wszystkim przebudowy lokalnych dróg, przepisów prawnych, które często utrudniają działania samorządów, dodatkowych oddziałów ratunkowych. Główną bolączką samorządowców jest brak środków na inwestycje. 

Mieszkańcy i samorządowcy z Powiatu Garwolińskiego maja nadzieję, że wizyta wojewody to dopiero początek wspólnych rozmów i szansa na rozwiązanie najważniejszych problemów. 

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe