Wakacje w mieście 2016

  • 17.06.2016, 10:03
  • Urząd Miasta Siedlce
Wakacje w mieście 2016
Wydział Edukacji Urzędu Miasta opracował kalendarz działań i imprez dla dzieci i młodzieży w nadchodzące wakacje. Suma wydatków w programie "Wakacje w mieście 2016" sięgnie kwoty blisko 317 tys. zł. Już 1-ego dnia wakacji, 27 czerwca warsztatami plastycznymi akcję wakacyjną rozpoczyna Centrum Kultury i Sztuki, a Agencja Rozwoju Miasta Siedlce proponuje udział w "Półkoloniach na sportowo" i "Wakacjach z ARMS".

Gros propozycji siedleckich ośrodków kultury, MOK i CKiS, też dedykowanych jest dzieciom i młodzieży pozostającej w czasie wakacji w mieście. Najbogatszy - jeśli chodzi o różnorodność oferty - jest program wakacyjny "Akcja Lato" Miejskiego Ośrodka Kultury. Wyjazdów kolonijnych nie zabraknie, m.in. w ofercie Uczniowskich Klubów Sportowych, Caritas, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz Hufca ZHP "Podlasie".Poniżej zamieszczamy zestawienie wszystkich wydarzeń i dostępność obiektów w Siedlcach w nadchodzące wakacje(czerwiec-lipiec-sierpień).

Ile to będzie kosztowało?

Na "Wakacje w mieście" z budżetu Siedlec przeznaczono blisko 117 tys. zł. bezpośrednich dotacji. Kolonie oraz inne formy wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej w ferie letnie i zimowe mają pochłonąć z budżetu miasta w roku 2016, 80 000 złotych. Z tej puli, 50 000 zł przeznaczono na organizację wypoczynku letniego, resztę na akcje w ferie zimowe. Najwięcej, bo 35 000 zł miasto przekazuje "z funduszu letniego" organizacjom i stowarzyszeniom społecznym i pozarządowym non-profit, na wakacyjne, pozalekcyjne zajęcia sportowe w miejscu zamieszkania i formy wyjazdowe. Organizatorami wypoczynku będą: Stowarzyszenie Kultura – Oświata – Samorządność KOS (akcje „Słoneczne wakacje z Trójką” i „Wesołe wakacje” - 14 tys. zł) oraz Caritas Diecezji Siedleckiej. Caritas zorganizuje wypoczynek dzieci i młodzieży w czasie wakacji z terenu miasta Siedlce pod nazwą: Na wakacje po zdrowie i uśmiech (21 tys. zł.). Na pozostałą kwotę 15 000 zł został ogłoszony konkurs.

Dodatkowo, Miasto Siedlce przeznaczyło dotację w kwocie 66 913,40 zł., na organizację wypoczynku letniego w formie tzw. „małych grantów” . Pieniądze w tej transzy pochodzą z planu wydatków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w 2016 roku. Dotację "wygrało" 10 projektów, m.in.: Stowarzyszenia Kultura - Oświata - Samorządność KOS, UKS-ów z SP Dziewiątka, Jedenastka i Dwunastka, katolickiego UKS ze szkoły na Sokołowskiej, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz Stowarzyszenia Prometeusz.

Gdyby do bezpośrednich dotacji z budżetu i kwoty przekazanej w małych grantach, doliczyć to, co instytucje i spółki miejskie - działające dzięki pieniądzom z miejskiego budżetu - wydadzą na swoje projekty wakacyjne, to suma wydatków zamknęłaby się kwotą ok. 317 tys. zł. Tylko w MOK-u szacują, że "Akcja Lato 2016" pochłonie - włącznie z festiwalami: Tańca i Folkloru i Hosanna Festival - ok. 134 tys. zł. Ok. 3 tys. na zajęcia edukacyjno-czytelnicze wyda siedlecka książnica, a półkolonie i wakacje kosztować będą ARMS kolejne 35 tys. Natomiast półkolonie i zajęcia w przyszkolnych Uczniowskich Klubach Sportowych zamkną się sumą ok. 28 tys. zł.

Jakie propozycje i gdzie?

Zarząd Miejski TKKF w Siedlcach w wyznaczonych terminach będzie bezpłatnie udostępniał dzieciom i młodzieży szkolnej korty tenisowe TKKF przy ul. Batorego 6. Poza w/w akcjami Caritas Diecezji Siedleckiej planuje zorganizowanie w wakacje dodatkowo wypoczynku dla 60 uczestników ze Świetlic: Profilaktyczno-Wychowawczej i Socjoterapeutycznej. W obu świetlicach przewidziane są zajęcia tj.: gry stolikowe i zabawy, zajęcia edukacyjne o bezpiecznym spędzaniu wakacji, konkursy, zajęcia rekreacyjno-sportowe na świeżym powietrzu, zajęcia tematyczne, zajęcia w kółkach zainteresowań, popołudnia z filmem oraz wizyty w placówkach kulturalnych.

Miejskie przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne będą bezpłatnie udostępniały dzieciom i młodzieży w okresie wakacji place zabaw i boiska szkolne. (patrz: załącznik nr 4).

Pływalnia przy Publicznym Gimnazjum nr 4 w Siedlcach przy ul. Pescantina 2, tak jak w latach poprzednich, będzie udostępniona w sierpniu (w lipcu przerwa remontowa). Obiekt czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.30-21.10; w soboty w godz. 8.40-14.30, a w niedziele od 9.30 do 13.40 i od 16.10 do 19.30. Tutaj zapłacimy drobne kwoty za wstęp: jednorazowy bilet normalny kosztować będzie 4 zł., ulgowy jednorazowy 2 zł., a bilet rodzinny, jednorazowy - przy 3 osobach wchodzących, w tym z 1 opiekunem - 6 zł. (więcej:www.pg4siedlce.pl).

Stała informacja o wakacyjnych akcjach i imprezach w 2016 roku, publikowana będzie na stronie stronie Urzędu Miasta przez cały okres wakacji, pod adresem: www.siedlce.pl/index.php

Urząd Miasta Siedlce

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe