Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie

  • 28.06.2016, 09:00
dabrowa_wersja_2.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Muzeum w Dąbrowie jest jedną z niewielu placówek w skali kraju zajmujących się problematyką ziemiańską. Film ukazuje założenie dworsko – parkowe z jego głównymi obiektami, dworem i oficyną.

    Muzeum w Dąbrowie jest jedną z niewielu placówek w skali kraju zajmujących się problematyką ziemiańską. Film ukazuje założenie dworsko – parkowe z jego głównymi obiektami, dworem i oficyną. Ekspozycja prezentuje wnętrza typowe dla przełomu XIX i XX wieku: salon, sypialnię, pokój stołowy, kancelarię dworską, pokój kredensowy i kuchnię.

    Zabytkowe meble, malarstwo i przedmioty sztuki dekoracyjnej wprowadzają w klimat i atmosferę minionej epoki. Zaświadczają tym samym o życiu oraz wartościach duchowych i materialnych ziemiaństwa.

    Odtworzone zaplecze dawnego majątku daje wyobrażenie działalności gospodarczej właściciela ziemskiego.  Dodatkową atrakcję Muzeum Ziemiaństwa stanowią walory krajobrazowe i przyrodnicze.

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Aneta
Aneta 01.07.2016, 23:00
Bardzo zachęcający reportaż. Muzeum wydaje się interesujące a okolica przepiękna.

Pozostałe