5,7 MLN ZŁ DLA SIEDLECKIEGO SZPITALA

  • 12.07.2016, 09:10
  • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
5,7 MLN ZŁ DLA SIEDLECKIEGO SZPITALA
Szpital w Siedlcach otrzyma aż 5,7 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego na rozbudowę i przebudowę oddziału położniczo-ginekologicznego i neonatologicznego. Dziś decyzję w tej sprawie podjęli radni województwa mazowieckiego. W sumie do mazowieckich szpitali trafi 18,5 mln zł. Środki te zostaną przeznaczone na remonty i modernizacje, a także zakup sprzętu specjalistycznego. Wszystko to zasługa stabilnej sytuacji finansowej Mazowsza.

Siedlecki szpital przeprowadzi gruntowny remont oddziału położniczo-ginekologicznego i neonatologicznego. W tym roku placówka otrzyma na ten cel ponad 5,7 mln zł. Kolejne 2,2 mln zł są zaplanowane na 2017 r.

Również inne marszałkowskie szpitale otrzymają dodatkowe wsparcie.

Modernizację oddziału położniczego i neonatologicznego planuje także szpital bródnowski w Warszawie. W tym roku na ten cel przeznaczonych zostanie ponad 4,3 mln zł, a kolejne 3,5 mln zł planowanych jest na 2017 r. Dzięki temu zmodernizowane zostaną instalacje centralnego ogrzewania, elektryczne, niskoprądowe, sanitarne, gazów medycznych oraz instalacje wentylacyjne. Zoptymalizowana zostanie także powierzchnia oddziału, co przełoży się na przyjmowanie większej liczby pacjentów.

To nie jedyna inwestycja w szpitalu bródnowskim. Poza oddziałem położniczym i neonatologicznym planowana jest również modernizacja oddziału chirurgii (I etap). Wykonane zostaną niezbędne prace budowlane wraz z częściową wymianą wszystkich instalacji sanitarno-elektrycznych. Będzie to dostosowanie oddziału do obowiązujących przepisów prawa. Na ten cel w tym roku przeznaczony zostanie 1 mln zł, a kolejne 600 tys. zł zaplanowano na 2017 r.

Dodatkowe środki (900 tys. zł) otrzyma także szpital wojewódzki w Ciechanowie, gdzie zostanie przebudowana sieć kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Dodatkowo placówka otrzyma 212 tys. zł na zakup i wymianę lampy RTG oraz generatora wysokiego napięcia w tomografie komputerowym.

Szpital dziecięcy przy ul. Niekłańskiej wyremontuje natomiast dach budynku F. Na ten cel otrzyma 800 tys. zł. W ramach przedsięwzięcia zostaną m.in. wymienione poszycie dachowe, elementy konstrukcyjne więźby dachowej oraz zamontowane okna dachowe.

Kolejnych blisko 450 tys. zł trafi do Mazowieckiego Centrum Rehabilitacji STOCER (jako wkład własny do projektu realizowanego z dofinansowaniem z WFOŚiGW). Szpital planuje wykonanie prac termomodernizacyjnych, modernizację węzła centralnego ogrzewania oraz wymianę instalacji i grzejników. Prace prowadzone będą w budynku przy ul. Ożarowskiej w Warszawie.

Wsparcie trafi także do otwockiego oddziału szpitala w Zagórzu. Szpital otrzyma 250 tys. zł na modernizację przyłączy wodno-kanalizacyjnych.

Poza niezbędnymi pracami remontowo-modernizacyjnymi szpitale zakupią także specjalistyczny sprzęt medyczny. 

I tak ponad 850 tys. zł zostanie przeznaczonych na zakup aparatury medycznej (bronchoskop, neuronawigacja elektromagnetyczna oraz analizator hematologiczny) dla Centrum Leczenia Mukowiscydozy w Dziekanowie Leśnym. Dodatkowe środki pozwolą także na wymianę i uzupełnienie sprzętu w szpitalu zakaźnym w Warszawie. Zakupione zostaną monitor z modułem rzutu serca metodą PICCO, pompy strzykawkowe, defibrylator dwufazowy D3 oraz respirator stacjonarny. Szpital otrzyma na ten cel 150 tys. zł. Placówka wzbogaci się także o mikroskop laboratoryjno-badawczy (12 tys. zł).

Kolejne 220 tys. zł zostaną przeznaczone na zakup aparatury medycznej dla szpitala kolejowego w Pruszkowie. Wsparcie (80 tys. zł) otrzyma także Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjne i Medycyny Pracy ATTIS w Warszawie. Dzięki tym środkom placówka zakupi 12-stanowiskowy system kardiomonitorów z centralą na potrzeby zakładu operacyjno-zabiegowego oraz 5-stanowiskowy system kardiomonitorów z centralą na potrzeby odcinka kariologicznego zakładu chorób wewnętrznych.

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe