Bezcenny dar ratujący życie

  • 19.08.2016, 12:17 (aktualizacja 19.08.2016, 12:18)
20160819-20160818-c-343-bezcenny_dar_ratujacy_zycie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wakacje to trudny czas dla centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Urlopy, większa liczba wypadków i mniej dawców sprawiają, że w placówkach na terenie całego kraju, a także w Siedlcach, maleją zapasy krwi.

Tradycyjnie wakacje to niełatwy czas dla siedleckiego Centrum Krwiodawstwa. Mimo, że do placówki codziennie zgłaszają się honorowi dawcy, to jest ich zdecydowanie mniej niż w pozostałej części roku. Nie spada natomiast zapotrzebowanie na krew, a wręcz przeciwnie. Z powodu dużej liczby wypadków, jest ono większe niż zwykle. 

Placówka zaopatruje w krew szpitale w: Siedlcach, Sokołowie Podlaskim, Węgrowie i Łosicach. Zapotrzebowanie na wszystkie grupy krwi jest duże, zwykle jednak brakuje grup z czynnikiem Rh minus.  

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe