Remonty ulic i chodników

  • 25.08.2016, 13:35
  • Urząd Miasta Siedlce
Remonty ulic i chodników
Blisko 2,5 tys. m2 miejskich dróg i ok. 350 m2 chodników poddano cząstkowym remontom do końca lipca br. To miejscowe naprawy ubytków i dewastacji. W kolejce na remont czeka ulica dojazdowa i parking przy pawilonie, tzw. "Chemii" na ul. Sokołowskiej i ul. Żaboklicka.

Drogi

W okresie od wiosny do 30 lipca br. naprawiono 1.482 m2 powierzchni 51 dróg o statusie „gminnych” i 1.033 m2 powierzchni w 21 drogach krajowych, wojewódzkich i powiatowych. Największe „powierzchniowo” remonty przeprowadzono w ulicach: Kilińskiego, Okrężnej, Starzyńskiego, Bema i Cmentarnej, a wśród dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych w jezdniach ulic: Terespolskiej, Łukasińskiego, Składowej, 3 Maja i Monte Cassino.

Z zaplanowanej na remonty i inwestycje drogowe, we wszystkich kategoriach dróg, łącznej sumy ok. 1 mln 233 tys. zł.wydano do końca lipca br. ponad 652 tys. zł.

Poza kosztami wymienionych wyżej remontów cząstkowych, w kwocie tej mieszczą się wydatki na wyrównanie nawierzchni i zagęszczenie podłoża 45.360 m2 miejskich dróg gruntowych oraz położenie asfaltu w kilku drogach osiedlowych i dojazdowych (m.in. do przedszkola nr 17 na ul. Młynarskiej, do sklepów Tesco i PSS „Społem” przy 11 Listopada). Wchodzi w nią również największa, jednostkowa inwestycja drogowa, jaką było utwardzenie podłoża i położenie asfaltu na odcinku 396 m. ul. Łąkowej (boczna ulica od ul. Żytniej), która kosztowała blisko 83 tys. zł. (o czym informowaliśmy odrębnie).

Chodniki

Na remonty chodników w drogach gminnych, osiedlowych, wojewódzkich oraz krajowych pozostało jeszcze ok. 58 tys. zł., 2/3 planowanych środków. Tzw. przełożenia i przebruki - rozebranie istniejących nawierzchni, poprawa podłoża i regulacja krawężników oraz położenie dotychczasowych płyt lub kostki - na największej połaci wykonano w ulicach Broniewskiego (nr 47-49-52-54) i Berka Joselewicza. Remontowano uszkodzone miejscowo chodniki ulic przy: Granicznej 1, Góreckiego 1, Konarskiego 11, Mazowieckiej i Nowym Świecie 5. Wykonano - na niedużych odcinkach - remonty chodników w drogach krajowych i wojewódzkich: Piłsudskiego 39-45, Jagiełły 10 i będący w realizacji remont przy nr-e 31 w ul. Kazimierzowskiej.

Co jeszcze?

W lipcu br. Miasto wykupiło i przejęło aktem notarialnym od prywatnych właścicieli, działki pod uliczką dojazdową i parkingiem przy pawilonie przy ul. Sokołowskiej-Jagiełły, popularnie nazywanym „Chemią”. Fatalny stan techniczny ich nawierzchni powodował interwencje i protesty okolicznych mieszkańców. Wydział Dróg UM do końca października br. wykona remont nawierzchni uliczki i parkingu, mając do dyspozycji zaplanowaną kwotę 35 tys. zł.

Również do końca października, przed Dniem Wszystkich Świętych planowane jest oddanie do użytku wyremontowanej ulicy Żaboklickiej, (koszt. ok. 180 tys. zł.), mającej udogodnić dojazd odwiedzającym groby zmarłych, pochowanych na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Janowskiej.

Urząd Miasta Siedlce

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe