Baza LPR w Sokołowie Podlaskim już działa!

  • 25.11.2016, 11:22
20161125-20161124-c-218-baza_lpr_w_sokolowie_podlaskim.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Szybka pomoc w nagłych wypadkach, a dzięki temu większa szansa na przeżycie poszkodowanego. W Sokołowie Podlaskim otwarto bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na miejsce wypadku dotrą błyskawicznie. Załoga Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego w Sokołowie Podlaskim gotowa do działania, a wraz z nią  baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którą w czwartek oficjalnie otwarto. 

W nowo otwartej bazie - oprócz ratowników - stacjonuje warty blisko 30 milionów złotych śmigłowiec - Eurocopter EC 135. Wyposażona w specjalistyczny sprzęt maszyna, będzie wylatywać do akcji w promieniu stu trzydziestu kilometrów, wypełniając tym samym jedną z białych plam na mapie zasięgu „lotniczych karetek”. 

Sokołowska baza jest na razie tymczasowa. Składa się z płyty przedhangarowej, miejsca postoju śmigłowca, cysterny i pomieszczeń administracyjnych. Docelowa baza czeka na budowę.W uroczystościach wzięli udział miedzy innymi przedstawiciele Sejmu, Senatu, władz wojewódzkich i lokalnych. 

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe