UWAGA! – złodziejki okradające mieszkania emerytów

  • 09.12.2016, 10:33
  • Komenda Miejska Policji w Siedlcach
UWAGA! – złodziejki okradające mieszkania emerytów
Policja apeluje - szczególnie do osób starszych i mieszkających samotnie - o niewpuszczanie do domów nieznanych osób. W ostatnich dniach na terenie Siedlec doszło do dwóch przestępstw, gdzie wpuszczone do lokalu kobiety okradły emerytki.

Szanowni Państwo, w ostatnich dniach do siedleckiej komendy znów zaczęły napływać sygnały o przestępstwach, których ofiarami padają osoby starsze i mieszkające samotnie. Otóż do mieszkań takich osób przychodzą zazwyczaj dwie  kobiety, które pod różnymi pretekstami wchodzą do środka lokalu i zagadują pokrzywdzonych, po czym okradają domy.
Do pierwszego z przestępstw doszło 06.12 około godz. 13:30 w bloku przy ul. Ściegiennego W tym przypadku do mieszkania 82 – letniej pokrzywdzonej przyszły dwie kobiety. Sprawczynie powiedziały starszej Pani, że chciałyby zostawić paczkę dla sąsiadów, których akurat nie ma w mieszkaniu i pod tym pretekstem zostały wpuszczone do środka.
Drugie zdarzenie miało miejsce następnego dnia, tj.  7.12 przy ul. Asłanowicza, gdzie sprawczynie okradły mieszkanie 83 – letniej kobiety.
Sposób działania złodziejek jest taki, że jedna z nich najprawdopodobniej wpycha sobie poduszkę pod ubrania na brzuchu udając, że jest w ciąży, aby w ten sposób dodatkowo wzbudzić zaufanie ofiar. Po wpuszczeniu ich do lokalu proszą o przekazanie paczki sąsiadom, a przy okazji o rozmienienie 100 zł.  Niczego nieświadoma ofiara bierze banknot i udaje się do miejsca, gdzie przechowuje swoje oszczędności. Po rozmienieniu pieniędzy gotówka wraca do schowka, lecz sprawczynie już wiedzą, gdzie jest przechowywana. Następnie kobieta, która udaje, że jest w ciąży, prosi o szklankę wody, a w kuchni zagaduje ofiarę. W tym czasie druga z nich okrada mieszkanie.
W związku z tymi zdarzeniami Policja apeluje o to, aby seniorzy mieszkający samotnie nie wpuszczali do mieszkań nieznanych im osób. Natomiast do wszystkich Państwa apelujemy, aby w przypadku zauważenia podejrzanie zachowujących się kobiet - szczególnie na klatkach schodowych w blokach - natychmiast o takiej sytuacji informować dyżurnego KMP w Siedlcach. Jak wynika z naszych ustaleń, sprawczynie przed przestępstwem przeprowadzają w blokach tzw. rozpoznanie, podając się za pracownice instytucji społecznych, które chcą pomóc samotnie mieszkającym emerytom. W ten sposób uzyskują informacje, gdzie takie osoby mieszkają.
 

Komenda Miejska Policji w Siedlcach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe