Orszak Trzech Króli w Siedlcach i Sokołowie Podlaskim

  • 09.01.2017, 10:44
20170109-20170106-c-101-orszak_trzech_kroli_w_siedlcach_i_sokolowie_podlaskim.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Mimo siarczystego mrozu tysiące mieszkańców naszego regionu uczestniczyły w Orszakach Trzech Króli. W Sokołowie Podlaskim barwny pochód zorganizowano po raz pierwszy, w Siedlcach zaś po raz czwarty. W tym roku wydarzeniu towarzyszyło hasło: „Pokój i dobro”.

Siedleckie uroczystości Objawienia Pańskiego rozpoczęły się w kościele św. Stanisława. Najpierw mieszkańcy wzięli udział w mszy świętej następnie kilkaset osób w barwnym orszaku przeszło ulicami miasta. Po drodze tradycyjnie odegrano aktorskie scenki, obrazujące m.in. stworzenie świata, grzech pierwszych ludzi oraz pokłon pasterzy i mędrców przed Świętą Rodziną. Radosny pochód zakończył się przy katedrze. Tutaj na wytrwałych uczestników czekał gorący poczęstunek i życzenia od biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy oraz wiceprezydent miasta Anny Sochackiej.

Siarczysty mróz nie odstraszył również mieszkańców Sokołowa Podlaskiego. Ponad 3 tysiące uczestników wzięło udział w radosnym pochodzie, który zorganizowano tu po raz pierwszy. Kolorowe stroje, korony, flagi, głośne śpiewy wypełniły miejskie ulice. Pojawiły się również przygotowane przez młodzież i opiekunów inscenizacje nawiązujące do różnych fragmentów Ewangelii o Objawieniu Pańskim. Sokołowski orszak zakończyło wspólne kolędowanie przy ośrodku kultury. 

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe