Działania „DZIEŃ ODBLASKU” i „PASY”

  • 26.01.2017, 08:47 (aktualizacja 26.01.2017, 08:56)
  • Komenda Miejska Policji w Siedlcach
Działania „DZIEŃ ODBLASKU” i „PASY”
W celu zapewnienia właściwego stanu bezpieczeństwa na drogach pow. siedleckiego oraz w trosce o życie i zdrowie pieszych, rowerzystów i innych uczestników ruchu drogowego, w najbliższych dniach policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Siedlcach przeprowadzą na podległym terenie wzmożone działania profilaktyczne.

W dniu 25 stycznia - akcja „Dzień Odblasku”, natomiast 26 stycznia - akcja „Pasy”.

Okres jesienno – zimowy charakteryzuje się wzrostem liczby zdarzeń drogowych z udziałem osób zaliczanych do grupy „niechronionych uczestników ruchu drogowego”, czyli pieszych, rowerzystów i motocyklistów. Grupa tych uczestników określana jest mianem „niechronionych”, ponieważ podczas zdarzenia drogowego nie chroni ich karoseria pojazdu. Właśnie z myślą o osobach kwalifikowanych do tej grupy w najbliższą środę (25.01) na drogach pow. siedleckiego przeprowadzone zostaną działania „DZIEŃ ODBLASKU”. Głównym celem akcji jest zwrócenie szczególnej uwagi na nieoświetlonych rowerzystów, reagowanie na pieszych korzystających z dróg niezgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym również tych nietrzeźwych, stwarzających realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale przede wszystkim na osoby poruszające się pieszo poza obszarem zabudowanym po zapadnięciu zmroku i nie używające elementów odblaskowych. Od początku b.r. funkcjonariusze siedleckiej komendy ujawnili już 61 takich wykroczeń, które w bezpośredni sposób wpływają na zagrożenie życia i zdrowia osób niekorzystających z odblasków.
Należy również stwierdzić, że wielu kierowców bardzo często nie pamięta o podstawowych zasadach bezpieczeństwa związanych z korzystaniem z samochodów. Zarówno kierowcy, jak i ich pasażerowie, zapominają o korzystaniu z pasów bezpieczeństwa, które są jednym z elementów bezpiecznej jazdy. W tym celu w najbliższy czwartek (26.01) na podległym nam terenie przeprowadzona zostanie akcja „Pasy”.
 

Komenda Miejska Policji w Siedlcach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe