środa, 24 kwietnia 2024 05:26

Ciekawe o ... rynku pożyczek online

Mało jest tak szybko rozwijających się branż w Polsce, jak rynek pożyczek internetowych. Potrzeby zakupowe Polaków stale rosną, co nie zawsze idzie w parze, ze wzrostem dochodów. Dlatego też liczba pożyczkodawców w Polsce także rośnie bardzo szybko, a ich oferta staje się coraz lepsza. Branża pożyczek online ma zaś swoją ciekawą specyfikę.
  • 26.07.2018 09:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Ciekawe o ... rynku pożyczek online

Darmowe pożyczki!? Jak to możliwe?

Obecny rynek pożyczek online pełen jest ofert zupełnie darmowych pożyczek, czyli takich, przy których spłaca się dokładnie kwotę, jaką się pożyczyło.  Wydaje się to wręcz nieprawdopodobne, przecież instytucje pożyczkowe nie są organizacjami charytatywnymi, a z takich darmowych pożyczek nie mają żadnego zysku.

Instytucje pożyczkowe oferują darmowe pożyczki po to, aby przekonać do siebie nowych klientów i liczą na to, że zadowolony klient do nich wróci po kolejną, już oprocentowaną pożyczkę. Z punktu widzenia pożyczkobiorców jest to świetna sytuacja, w końcu mogą zaciągnąć pierwszą darmową pożyczkę, a później zadecydować czy będą zainteresowani kolejnymi ofertami.

Społeczność pożyczkowa tętni życiem

Rynek pożyczkowy rośnie szybko, a w Internecie można znaleźć liczne strony, na których swoimi doświadczeniami wymieniają się pożyczkobiorcy. Dzięki takimi opiniom można podjąć optymalną decyzję dotyczącą zaciągnięcia pożyczki.

Najlepiej jest jednak skorzystać z renomowanych porównywarek pożyczkowych. Na Matchbanker znaleźć można ranking najlepszych ofert pożyczkodawców, dzięki którym podjęcie trafnej decyzji pożyczkowej jest znacznie prostsze.

Jak założyć firmę pożyczkową?

Pieniądze pożyczał chyba każdy z nas, już nawet pożyczanie kilku złotych od znajomego jest przecież swego rodzaju słowną umową pożyczkową. Chcąc jednak założyć własną firmę, która w sposób zupełnie profesjonalny zajmie się pożyczaniem pieniędzy, trzeba spełnić pewne wymagania.

W aktualnej rzeczywistości prawnej, aby założyć instytucję pożyczkową, należy posiadać co najmniej 200 tysięcy złotych i nie można być także wcześniej ukaranym za jakiekolwiek przestępstwo finansowe.

Dlaczego Polacy tak bardzo polubili pożyczki online?

Jeszcze kilkanaście lat temu pożyczki w Polsce były bardzo mało popularne. Od kilku lat rynek ten rośnie jednak błyskawicznie, szybko rośnie liczba klientów, a co za tym idzie i instytucji pożyczkowych. Polacy tak chętnie pożyczają pieniądze z kilku powodów. Po pierwsze jest to atrakcyjne finansowe, po drugie niezwykle proste – aby pożyczyć pieniądze, wystarczy jedynie dostęp do Internetu, a po trzecie niezwykle szybkie – w sprzyjających okolicznościach pieniądze z pożyczki trafiają na konto jeszcze tego samego dnia,  w którym wypełniło się wniosek pożyczkowy.

Czy instytucje pożyczkowe są konkurencją dla banków?

Chcąc pożyczyć duże ilości pieniędzy, np. na budowę domu nadal trzeba korzystać z usług banku. Instytucje pożyczkowe oferują jedynie małe kwoty, zazwyczaj wynoszące maksymalnie kilkanaście tysięcy złotych.

W sektorze mikro kwot instytucje pożyczkowe rzeczywiście mogą stanowić konkurencję dla banków, ponieważ oferują lepsze warunki finansowe, a ich usługi są szybkie i pozbawione zbędnych i żmudnych formalności.

Czy parabank jest tym samym, czym instytucja pożyczkowa?

Instytucje pożyczkowe są czymś innym niż parabanki. Celem działania tych pierwszych jest oferowanie pożyczek i jest to ich praktycznie jedyna usługa. Zakres aktywności parabanków nie jest zaś jednoznacznie określony, a ich faktyczne działania wzbudzają ogromne kontrowersje.  Parabanki zajmują się np. przyjmowaniem pieniędzy od swych lokaty, których celem ma być ich inwestowanie. Można więc stwierdzić, że parabanki w pewien sposób emitują działalność prawdziwych banków.

--- Artykuł sponsorowany ---