Dlaczego wągry na nosie są tak widoczne?

  • 12.08.2021, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Dlaczego wągry na nosie są tak widoczne?
Nieestetyczne, czasami widoczne nawet po zaaplikowaniu podkładu oraz często nawracające. Taki opis doskonale podkreśla to, jak uporczywym problemem są tak zwane wągry na nosie. Tak naprawdę mogą pojawić się niespodziewanie, a ich usuwanie bywa szczególnie męczące. Dlaczego tego rodzaju niedoskonałości występują głównie na nosie oraz skąd ich nietypowy kolor?

 

Jak wyglądają wągry na nosie?

Powstające wągry na nosie to nic innego jak zaskórniki otwarte. Bardzo łatwo rozpoznać je po charakterystycznej, czarnej końcówce. Ze względu na to, że nasz nos usytuowany jest na środku twarzy, to właśnie tutaj bardzo często wędruje spojrzenie drugiej osoby. Kontrast między kolorem skóry a barwą niedoskonałości jest znaczny, dlatego też są one tak widoczne. W związku z tym bardzo często szukamy sposobu, jak pozbyć się zaskórników raz a skutecznie. Czy pomoże tutaj krem na trądzik? A może inny kosmetyk?

 

Na początku warto zrozumieć, skąd w ogóle biorą się zaskórniki otwarte oraz dlaczego przybierają taką postać. To nic innego jak zanieczyszczone pory, w których odłożył się między innymi nadmiar łoju. Czarny kolor to efekt zachodzącej tutaj reakcji utleniania. Na szczęście wągry na nosie nie są trudne w usuwaniu, jednak należy poznać skuteczne i sprawdzone techniki. Nie wyciskamy powstających zmian, ponieważ może skończyć się to stanem zapalnym. 

 

Pielęgnacja skóry a wągry na nosie

Aby nie dopuścić do sytuacji, w której na naszym nosie pojawią się wągry, konieczne jest dostosowanie codziennej pielęgnacji do potrzeb naszej skóry. Niezależnie od tego, czy jest ona tłusta, sucha czy mieszana, regularnie wykonywany peeling zawsze powinien być obecny w naszej rutynie przynajmniej raz w tygodniu. Jaki produkt wybrać? Jeżeli cera jest szczególnie wrażliwa, to lepiej jest postawić na produkty zawierające enzymy. Przy grubej skórze bez stanów zapalnych sprawdzi się nawet peeling drobnoziarnisty. Pomocne będą też szczoteczki soniczne oraz peeling kawitacyjny. 

 

Kosmetyki o właściwościach oczyszczających i antybakteryjnych to także dobre rozwiązanie. Tutaj najczęściej znajdziemy żele lub pianki do mycia twarzy. Czasami toniki odświeżające również działają podobnie. Nie zapominajmy też o różnego rodzaju maseczkach zarówno tych, które nakładamy przy użyciu szpatułki, jak i gotowych wersjach w płachcie. Mogą doskonale oczyszczać pory, a w niektórych przypadkach nawet je zwężać. Niektóre zabiegi oferowane przez salony kosmetyczne także pomagają w walce z wągrami na nosie. Starajmy się nie wybierać jednak mechanicznego oczyszczania. 

 

Czy na wągry na nosie zadziała krem na trądzik?

W niektórych przypadkach krem na trądzik będzie doskonałym rozwiązaniem w walce z zaskórnikami otwartymi. Przed użyciem powinniśmy przyjrzeć się bliżej składowi i sprawdzić, czy występują tam substancje odpowiadające za właściwości oczyszczające. Detoksykacja jest w tym przypadku podstawą. Dobry krem na trądzik będzie miał nie tylko właściwości antybakteryjne. Sprawi, że pory będą rzadziej się zatykały, a praca gruczołów łojowych zostanie uregulowana. 

undefined

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: